Microsoft To-Do wkrótce z możliwością udostępniania list

Microsoft To-Do wkrótce z możliwością udostępniania list

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/28/2018, 10:48 PM

Liczba odsłon: 854

Microsoft To-Do powoli przywraca funkcjonalności pogrzebane wraz z Wunderlist. Na początku miesiąca aplikację doposażono w szereg nowych funkcji, w tym obsługę podzadań i interfejs Fluent. Kolejna aktualizacja, zaplanowana już na czerwiec, wniesie funkcję udostępniania list (List Sharing), dzięki której będzie można łatwo współpracować nad listami z innymi. Aktualizacja będzie dostępna we wszystkich wersjach aplikacji.

Microsoft To-Do

Podobnie jak w Wunderlist nowa funkcja w Microsoft To-Do pozwoli użytkownikom udostępniać listy elementów każdemu, tak aby dwie lub więcej osób mogło współpracować przy listach zadań. Mechanizm udostępniania jest prosty: użytkownik tworzy link i może go udostępnić każdemu, kto go potrzebuje. Po zakończeniu pracy użytkownik może zakończyć udostępnianie i unieważnić link. "Zaprojektowaliśmy udostępnianie w Microsoft To-Do, by było elastyczne i lekkie" - wyjaśnia Microsoft. "Z naszym linkiem do udostępniania łatwo jest koordynować i współpracować w małych zespołach lub w parach. Wygeneruj po prostu link i udostępnij go zespołowi, rodzinie lub przyjaciołom poprzez e-mail, SMS lub wybraną aplikację. Po zakończeniu wspólnego projektu możesz zakończyć udostępnianie i wyłączyć link, pozostawiając sobie kontrolę nad swoją listą".

Microsoft To-Do - udostępnianie list

Microsoft wypuścił aplikację To-Do ponad rok temu. Chociaż od początku posiadała integrację z Office 365, nowa oferta nie dorównywała Wunderlist na wielu płaszczyznach. Microsoft stara się nadgonić braki i wnieść do swojej nowej aplikacji funkcje z Wunderlist, nota bene przejętego przez Microsoft tylko w tym celu. Zadziwiające jest to, że po całym tym czasie Cortana oraz Microsoft Launcher nadal łączą się z Wunderlist, by zarządzać listami rzeczy do zrobienia. Co więcej, Launcher do tej pory nie zyskał wsparcia dla To-Do. Przed Microsoftem jest zatem wiele do zrobienia.

Aktualizacja do wersji 1.32 zacznie być udostępniana wszystkim wersjom To-Do na iOS, Androida, Windows 10 i przeglądarkę na początku czerwca. Microsoft spodziewa się, że w połowie miesiąca będzie ją już miała więcej niż połowa użytkowników.

Źródło: https://support.office.com/en-us/article/what-s-new-in-microsoft-to-do-e4385509-13af-4a55-ae17-1c5a61cf2d41

Warsztaty: Bezpieczna praca w chmurze z Microsoft 365 Business Premium
Warsztaty: Bezpieczna praca w chmurze z Microsoft 365 Business Premium

Wydarzenia