Microsoft Forms z nowym designem i funkcjami quizzów i prezentacji

Microsoft Forms z nowym designem i funkcjami quizzów i prezentacji

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/21/2023, 5:00 PM

Liczba odsłon: 288

Funkcjonalność prezentacji na żywo w Microsoft Forms zebrała ogrom pozytywnego feedbacku od czasu jej wydania. Dostała ona niedawno aktualizację, która zapewnia większą immersję i mniej zgrzytów podczas prezentacji ankiet i quizzów. Co dokładnie usprawniono?

Świeży design

Kiedy przełączysz się na tryb prezentacji, zobaczysz, że teraz dostępne jest więcej miejsca na pokazanie pytań i większej ilości treści. Dodatkowo możesz dołączyć obrazy, nie obawiając się, że będą przycięte. Wszystkie opcje będą w pełni widoczne.

Microsoft Forms - Świeży design

Nowy format dla łatwiejszej interpretacji odpowiedzi

Mapa drzewa (treemap) to nowy format prezentowania pytań i odpowiedzi. Możesz użyć tego widoku, aby wizualizować najpopularniejsze oraz najmniej popularne odpowiedzi w czasie rzeczywistym, skalując je w oparciu o liczbę odpowiedzi dla każdej opcji. Dodano też możliwość przełączania pomiędzy widokiem mapy drzewa a widokiem paska — w zależności od konkretnego scenariusza.

Microsoft Forms - Nowy format mapy drzewa dla odpowiedzi

Widok szczegółów odpowiedzi na otwarte pytania

W przypadku otwartych pytań tekstowych masz teraz opcję prezentowania szczegółowych odpowiedzi. Gdy zbierzesz ich wystarczającą ilość, możesz łatwo przełączać się między widokami chmury słów kluczowych i szczegółów odpowiedzi na liście.

Microsoft Forms - Widok szczegółów odpowiedzi na otwarte pytania

Pokaż/ukryj kod QR i URL

Masz teraz możliwość zdecydowania, czy wyświetlać lub ukrywać kod QR i adres URL. Możesz je schować, aby prezentować więcej treści albo przestać otrzymywać dalsze odpowiedzi.

Microsoft Forms - Pokaż/ukryj kod QR i URL

Rozwiń do trybu pełnego ekranu

Możesz przejść na pełny ekran, klikając ikonę w prawym górnym rogu. W tym trybie znikają takie elementy, jak pasek tytułu i przycisk feedbacku w prawym dolnym rogu.

Microsoft Forms - Rozwiń do trybu pełnego ekranu

Zaprezentowane wyżej funkcje będą początkowo dostępne dla użytkowników EDU, a następnie stopniowo wdrażane u wszystkich użytkowników do końca września.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-forms-blog/improved-experience-for-real-time-form-amp-quiz-responses/ba-p/3933203