Microsoft Edge Dev już dostępny na Androida

Microsoft Edge Dev już dostępny na Androida

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/30/2021, 2:54 PM

Liczba odsłon: 3191

Przed dwoma tygodniami pisaliśmy o wydaniu Microsoft Edge Canary na Androida. Przeglądarka w testowej wersji trafiła do Sklepu Play bez większego rozgłosu — przynajmniej ze strony Microsoftu. Oprócz codziennych aktualizacji ze wczesnym dostępem do najnowszych funkcji apka zyskała odświeżony interfejs użytkownika i parę innych zmian. Od tego czasu upłynęły dwa tygodnie i Edge Insider wskoczył na kolejny poziom.

Tym następnym poziomem w hierarchii programu Edge Insider jest oczywiście Dev Channel. W przypadku wersji na Windows 10 aktualizacje w tym kanale wychodzą co tydzień i zapewne ten sam cykl przyjmie wersja na Androida. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać ze wszystkich tych wersji (razem z Edge Stable, czyli po prostu Edge) jednocześnie, obok siebie. Do kompletu brakuje jeszcze tylko Edge Beta, ale ta wersja powinna się ukazać dopiero za minimum parę tygodni.

Aktualna wersja Edge Dev na Androida nosi numer 91.0.864.11 i pochodzi z 29 kwietnia. W odróżnieniu od Edge Canary, który bazuje już na Chromium 92, w kanale Dev nadal podstawą jest wersja 91. Aktualizacje wydawane co tydzień są generalnie stabilniejsze od codziennych i stanowią kompromis między wczesnym dostępem a niezawodnością.

Wydanie nowej wersji mobilnej Edge jest kolejnym krokiem w stronę ujednolicenia cyklu wydań przeglądarki na wszystkie platformy (Windows, Mac, Android, iOS, Linux) i ich bazy kodu. Na chwilę obecną bowiem wszelkie zmiany muszą być wprowadzane do każdej wersji oddzielnie, a to znacząco spowalnia wprowadzanie innowacji w Edge. Microsoft Edge Dev można już pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play.