Microsoft Edge 125 w Stable Channel - co nowego?

Microsoft Edge 125 w Stable Channel - co nowego?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/20/2024, 2:10 PM

Liczba odsłon: 277

Do kanału wersji stabilnej przeglądarki Edge trafiła w ten weekend wersja 125. Poniżej zamieszczamy oficjalny changelog Microsoftu z wybranymi nowymi funkcjami i zasadami zarządzania w wersjach Stable i Beta. Główne nowości dotyczą obszarów roboczych, kart uśpionych i kontrolek Purview. Dodatkowo udostępniamy listę kompilacji Edge Dev, z których zmiany trafiły do tego wydania.

Microsoft Edge Stable – zmiany w wersji 125.0.2535.51

Aktualizacje funkcji

  • Ulepszone doświadczenie użytkownika kontrolek kopiowania/wklejania Purview w Edge. Doświadczenie to jest teraz bardziej przyjazne dla użytkownika. Obejmuje to m.in. samoczynne odrzucanie okien dialogowych po pomyślnym wklejeniu. Istniejące ustawienie "Wklejaj do obsługiwanych przeglądarek" pozwala organizacjom klasyfikować i chronić zawartość, którą użytkownik końcowy może wkleić – zarówno na konkretnych witrynach, jak i poprzez obsługiwane przeglądarki. Możesz postępować zgodnie z instrukcjami korzystania z zapobiegania utracie danych (DLP) na punktach końcowych, aby utworzyć regułę DLP.
  • Automatyczne odrzucanie kart uśpionych. Karty uśpione przez długi czas są odrzucane, aby oszczędzać pamięć. Gdy użytkownik nawiguje do odrzuconej karty, musi ona zostać ponownie załadowana. Można tym zarządzać poprzez zasadę AutoDiscardSleepingTabsEnabled. Jest ona włączona, gdy włączona jest zasada SleepingTabsEnabled. Zmiana ta jest wdrażana stopniowo.
  • Nowy kolor obszarów roboczych: obramowanie okna przeglądarki. Obszary robocze (Workspaces) mają dedykowane kolory i będą one teraz wyświetlane również w obramowaniu okna. Zmiana jest wdrażana stopniowo.
  • Pełny pasek ulubionych dostępny w obszarach roboczych. Obszary robocze wyświetlają teraz pełny zestaw ulubionych na pasku ulubionych wraz z dedykowanym folderem obszaru roboczego dostępnym z tego paska. Zmiana ta jest wdrażana stopniowo.
  • Wycofanie rozszerzenia Microsoft Defender Application Guard. Jako że Application Guard jest wycofany, nie będzie migracji do Edge Manifest V3. Korespondujące rozszerzenia oraz powiązana aplikacja Windows Store [sic!] nie będą dostępne po zakończeniu maja 2024. Dotyczy to następujących przeglądarek Chrome i Firefox. Jeżeli chcesz blokować niechronione przeglądarki, zanim będziesz gotowy/a na wycofanie użycia MDAG w swojej firmie, rekomendujemy używanie zasad Applocker albo usługi zarządzania Microsoft Edge. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Microsoft Edge and Microsoft Defender Application Guard.

Nowe zasady zarządzania

  • ImageEditorServiceEnabled - włącza Designera dla funkcji Edytora obrazów
  • ZstdContentEncodingEnabled - włącza obsługę kodowania zawartości zstd
  • QRCodeGeneratorEnabled - włącza generator kodów QR
  • RAMResourceControlsEnabled - włącza kontrolę zasobów RAM (pamięci)

Wycofane zasady zarządzania

  • AllowTokenBindingForUrls - konfiguruje listę stron, z którymi Microsoft Edge będzie próbował ustanowić Token Binding.

Aktualizacje w Dev Channel

W tym wydaniu znajdują się zmiany zawarte w kompilacjach:

Źródło: https://learn.microsoft.com/en-us/deployedge/microsoft-edge-relnote-stable-channel

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia