Microsoft Edge 111 w Stable Channel. Co nowego?

Microsoft Edge 111 w Stable Channel. Co nowego?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/17/2023, 6:30 PM

Liczba odsłon: 1517

Microsoft Edge Stable w ostatnich dniach zaliczył aktualizację do wersji 111. W wydaniu ogólnodostępnym znalazły się wszystkie zmiany, które testowano w ramach tej wersji w kanałach Edge Canary i Edge Dev. W ramach tej wersji ukazały się już 3 buildy, z których zmiany zebraliśmy na listach poniżej.

Microsof Edge 111 — aktualizacje funkcji

 • Nowości na pasku bocznym Microsoft Edge: W tym wydaniu pasek boczny został wyposażony w kilka nowych funkcji i ulepszeń zwiększających produktywność, wygodę i doświadczenie użytkownika, wliczając w to:
  • Nowe Odkrywanie: Edge Copilot to potężne narzędzie, które zwiększa produktywność i wydajność użytkownika. Dostarcza inteligentne sugestie i wglądy w oparciu o kontekst witryny i cele użytkownika. Podobnie jak nowa ikona Bing na pasku narzędzi Edge, tak również Edge Copilot pomaga użytkownikom tworzyć lepsze e-maile, szybciej przeszukiwać Sieć i uczyć się nowych rzeczy — wszystko to w wygodniejszy sposób.
  • Rozszerzona widoczność paska bocznego: dzięki funkcji autoukrywania użytkownik może zwiększyć produktywność i wygodę bez poświęcania cennego miejsca na ekranie. Pasek boczny Edge może chować się, gdy nie jest używany, i pojawiać się jedynie wtedy, gdy jest potrzebny.
  • Ewolucja interakcji z paskiem bocznym: nowa funkcjonalność Hover pozwala użytkownikom otwierać pasek boczny, najeżdżając wskaźnikiem myszy na ikonę Bing na pasku narzędzi.
  • Ustawienia dla administratorów: admini mogą włączyć dostęp do paska bocznego i Edge Copilot dla użytkowników, pozostawić ustawienie "nieskonfigurowane" (użytkownicy nadal będą mieli dostęp) lub go wyłączyć.
 • Microsoft Feed na stronie nowej karty Microsoft 365: użytkownicy Microsoft Edge Enterprise otrzymują nowe doświadczenie strony nowej karty Microsoft 365. Doświadczenie to zawiera nowy układ skupiony na większej wersji Microsoft Feed z większą ilością produktywnej zawartości i przeniesieniem kart produktywności — w tym ważnych e-maili, ostatnich stron SharePointa, nadchodzących wydarzeń i To DO — na prawą stronę karty.
 • Ulepszenia Zwiększania zabezpieczeń w sieci Web: Zwiększone zabezpieczenia w przeglądarce Microsoft Edge obsługują teraz WebAssembly na macOS x64 oraz Linux x64. Oczekiwane jest więcej wsparcia cross-platformowego (ARM64) w przyszłości.
 • Nowa zasada czyszczenia danych trybu IE przy zamykaniu przeglądarki: zasada zarządzania InternetExplorerModeClearDataOnExitEnabled kontroluje, czy historia przeglądania jest usuwana z Internet Explorera i trybu Internet Explorera za każdym razem, gdy zamykany jest Microsoft Edge. Użytkownicy mogą też skonfigurować to ustawienie na stronie Prywatność, wyszukiwanie i usługi w Ustawieniach.

Microsof Edge 111 — nowe zasady zarządzania

 • InternetExplorerModeClearDataOnExitEnabled — czyści dane IE i trybu IE przy zamykaniu Edge.
 • MouseGestureEnabled — włącza obsługę gestów myszy.
 • PrintPreviewStickySettings — konfiguruje ustawienia drukowania.
 • ShowAcrobatSubscriptionButton — włącza pokazywanie przycisku w natywnej przeglądarce PDF, który pozwala użytkownikom Edge zalogować się na swojej subskrypcji Adobe Acrobat.
 • NewPDFReaderEnabled — włącza wbudowany czytnik PDF w Edge obsługiwany przez Adobe Acrobat.

Sprawdź również zmiany w Edge 111 w Beta Channel: build 111.0.1661.15.