Microsoft Defender for Endpoint został wprowadzony na iOS

Microsoft Defender for Endpoint został wprowadzony na iOS

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/11/2020, 8:49 PM

Liczba odsłon: 2691

Microsoft poinformował o kolejnym kamieniu milowym w świadczeniu wieloplatformowej ochrony. Microsoft Defender for Endpoint stał się ogólnodostępny na iOS, dołączając do wersji na macOS, Linuksa i Androida. Jakie możliwości daje ta oferta?

Wydanie to zawiera wszystkie funkcjonalności ogłoszone w fazie public preview, takie jak anti-phishing, blokowanie niebezpiecznych połączeń i własne wskaźniki. Dodatkowo oferuje zunifikowane doświadczenie ochrony poprzez Microsoft Defender Security Center, gdzie zespoły bezpieczeństwa otrzymują scentralizowany podgląd alertów i incydentów oraz dodatkowy kontekst dla odpowiadania na zagrożenia na wszystkich punktach końcowych.

Zagrożenia na urządzeniach mobilnych są unikalne, a największym i najszybciej rozwijającym się z nich jest phishing. Microsoft podaje, że ponad 85% tych ataków ma miejsce poza e-mailem, a więc na stronach phishingowych, w aplikacjach komunikatorów, grach i innych apkach. Jak sądzimy, phishing jest tym, przeciw czemu naprawdę wykorzystujemy siłę platformy chroniącej Microsoft — pisze Kanishka Srivastava z Microsoft. Skala naszej usługi zapewnia nam obszerny wgląd w miliardy ataków phishingowych i technik socjotechnicznych, z którymi mierzą się nasi klienci, i pozwala nam wykrywać i zapobiegać tym atakom na urządzeniach mobilnych.

Użytkownicy spełniający wymagania mogą już pobrać Microsoft Defender for Endpoint na iOS wprost z App Store.