Microsoft Copilot Dashboard oraz Academy ogólnodostępne dla firm

Microsoft Copilot Dashboard oraz Academy ogólnodostępne dla firm

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/12/2024, 1:00 PM

Liczba odsłon: 435

Microsoft Copilot Dashboard to platforma, która pozwala klientom biznesowym sprawdzać, w jaki sposób pracownicy korzystają z Microsoft 365 Copilot oraz jak to na nich wpływa. W tym tygodniu Microsoft poinformował o ogólnej dostępności usługi dla użytkowników Microsoft Viva Insights. Dostępna stała się także platforma learningowa Microsoft Copilot Academy.

W poście na blogu Microsoft wyjaśnia, jak działają poszczególne sekcje Copilot Dashboard. W pulpicie nawigacyjnym znajdują się zakładki, takie jak "Gotowość" ("Readiness") pokazująca, jak wielu pracowników aktywowało Copilot dla Microsoft 365 w aplikacjach, "Adaptacja" ("Adoption") pokazująca, jak użytkownicy korzystają z Copilota, oraz "Wpływ" ("Impact") pokazująca, jak użycie usługi wpływa na pracę tych członków zespołu. Platforma umożliwia też pracownikom przesłanie opinii na temat Copilota swojemu szefowi.

Microsoft Copilot Dashboard

Copilot Dashboard oferuje klientom Viva Insights w Microsoft Teams wskaźniki użycia asystenta AI połączone z danymi dotyczącymi kontekstu organizacyjnego i współpracy, co umożliwia głębszy wgląd we wdrożenie i wpływ Copilota. Z tablicy można korzystać też w przeglądarce na stronie aka.ms/CopilotDashboard.

W tym tygodniu gigant z Redmond ogłosił też ogólną dostępność Microsoft Copilot Academy jako część płatnych licencji Viva Learning i Viva Suite. Na platformie tej firmy oraz pracownicy mogą poznać najlepsze sposoby użycia Copilota. Usługa ma być dostępna bez dodatkowych opłat we wszystkich planach komercyjnych Microsoft 365 w 3 kwartale tego roku. Jeśli nie chcesz tyle czekać, możesz już teraz sprawdzić nasz kurs wideo w języku polskim: Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/viva-insights-blog/microsoft-copilot-dashboard-now-generally-available/ba-p/4097742

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia