Logowanie, instalowanie i ochrona Windows 365

Logowanie, instalowanie i ochrona Windows 365

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/14/2021, 9:48 PM

Liczba odsłon: 3251

Zgodnie z oczekiwaniami dzisiaj — pierwszego dnia konferencji Microsoft Inspire 2021 — padła oficjalna zapowiedź Windows 365 Cloud PC. Bezpieczna i łatwo dostępna usługa, dająca pełne doświadczenie Windows 10 lub Windows 11 na niemal dowolnym urządzeniu końcowym, wciąż nie została w pełni odkryta, choć Microsoft przekazał już trochę szczegółów. W linkowanym tekście zgromadziliśmy te najważniejsze, a teraz zagłębimy się w specyficzne kwestie, takie jak logowanie, instalacja i ochrona Windows 365.

Logowanie na PC w chmurze z dowolnego urządzenia

Dzięki temu, że proces bootowania przebiega błyskawicznie, użytkownicy mogą strumieniować wszystkie swoje spersonalizowane aplikacje, narzędzia, dane i ustawienia z chmury na praktycznie dowolne urządzenie końcowe. Doświadczenie korzystania z Windows — niezależnie czy Windows 10, czy nadchodzącego Windows 11 — ma być spójne niezależnie od urządzenia. Użytkownik będzie mógł kontynuować tam, gdzie skończył, ponieważ Cloud PC pozostaje taki sam, nawet gdy zmienimy urządzenie.

Windows 365 Cloud PC

Wdrażanie PC w chmurze w parę minut — bez doświadczenia w wirtualizacji

Cloud PC może być dostarczony wprost z tablicy centrum administratora Microsoft Endpoint Manager. Dzięki zasadom zaopatrywania grupa Cloud PCs może być dostarczona w ciągu kilku minut, wliczając w to zdefiniowanie wersji Windows, przypisanie konkretnych użytkowników lub grup i nie tylko.

Windows 365 Cloud PC

Co istotne, Cloud PC jest nie tylko dla dużych przedsiębiorstw. W rzeczywistości jest zaprojektowany, by był przystępny dla firm dowolnego rozmiaru. Może być też używany przez tzw. citizen adminów, czyli osoby bez pogłębionego doświadczenia technicznego, często pracujące w sektorze MŚP. Daje to praktycznie każdemu szansę wybrania odpowiedniego PC i przekazania mocy chmury swoim użytkownikom.

Ochrona niezależnie od tego, skąd łączysz się ze swoim Cloud PC

Windows 365 został zbudowany zgodnie z zasadami Zero Trust oraz w podejściu secure by design, co pomaga w pokonywaniu współczesnych i przyszłych przeszkód z zakresu bezpieczeństwa. Informacje są przechowywane i chronione w chmurze, a nie w pamięci urządzenia. Windows 365 wykorzystuje uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA), aby weryfikować każdą próbę logowania lub uzyskania dostępu do Cloud PC. Odbywa się to poprzez integrację z Microsoft Azure Active Directory (Azure AD). Z kolei w środowisku Microsoft Endpoint Manager możemy sparować MFA z dedykowanymi Windowsowi 365 zasadami dostępu warunkowego, aby natychmiast oszacować ryzyko logowania dla każdej sesji.

Windows 365 Cloud PC

Windows 365 pozwoli nam zabrać ze sobą ulubione aplikacje do współpracy — Microsoft Teams, Dynamics 365 i Power Platform — oraz ochronę i dane uwierzytelniania, gdziekolwiek się udamy. Wszystko to jest dostępne 24/7 i pozwala uzyskiwać dostęp do komputera w chmurze będąc w domu, w pracy stacjonarnej, w terenie albo w podróży. Windows 365 będzie ogólnodostępny od 2 sierpnia tego roku, również w Polsce.

Dowiedz się więcej i sprawdź ofertę Windows 365 w Sklepie CentrumXP!