Łatwy dostęp do ostatnio używanych plików w aplikacji Microsoft 365 na Androida

Łatwy dostęp do ostatnio używanych plików w aplikacji Microsoft 365 na Androida

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/17/2023, 8:30 PM

Liczba odsłon: 886

Aplikacja mobilna Microsoft 365 (dawniej znana jako aplikacja Office) na Androida otrzymała ulepszenie, które ułatwi nam odnalezienie ostatnio otwieranych plików w tej konkretnej aplikacji, aby móc użyć ich ponownie. Jest to już możliwe! Jak skorzystać z tej nowej funkcji?

Microsoft otrzymywał prośby o dodanie możliwości łatwego uzyskania dostępu do plików, które były wcześniej otwierane w aplikacji mobilnej Microsoft 365. Teraz to możliwe! Pliki programów Word, Excel, PowerPoint, Outlook, a także PDF i innych aplikacji Microsoftu oraz innych wydawców, takich jak WhatsApp czy Gmail, są teraz łatwo dostępne na karcie Ostatnie.

Microsoft 365 na Androida

Jak to działa?

  1. Otwórz dowolny plik Worda, Excela, PowerPointa czy PDF, a następnie wybierz Microsoft 365 jako aplikację, w której ma być otwarty plik.
  2. W aplikacji Microsoft 365 przejdź do karty Ostatnie i zauważ, że ostatnio i wcześniej otwarte pliki znajdują się na liście i są dostępne.
  3. Aby wykonać dodatkowe działania na pliku, takie jak udostępnienie, kliknij ikonę trzech kropek obok jego nazwy i wybierz jedno z poleceń.

Funkcja jest już dostępna dla Microsoft 365 Insiderów korzystających z aplikacji Microsoft 365 na Androida w wersji 16.0.16227.20076 lub nowszej. Obecnie może być konieczne kilkukrotne zamknięcie i ponowne otwarcie aplikacji, aby funkcja działała zgodnie z oczekiwaniami.