Łatwiejsze przenoszenie odbiorcy do pola UDW w Outlook na Androida

Łatwiejsze przenoszenie odbiorcy do pola UDW w Outlook na Androida

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/17/2022, 5:45 PM

Liczba odsłon: 2251

Kiedy wysyłamy e-maila do więcej niż jednego odbiorcy, nieraz warto jest skorzystać z pola UDW. Zapominanie o tym polu (lub nawet jego nieznajomość) może kosztować nas nawet oskarżenie o złamanie RODO. Do czego właściwie służy to pole i w jaki sposób mobilna aplikacja Outlook ułatwia jego wypełnienie? O tym poniżej.

Z reguły, gdy wysyłamy maila do jednej lub kilku osób, wszystkie adresy wprowadzamy do pola Do (ang. To) lub ewentualnie kolejne do pola DW (ang. CC) i zapominamy o sprawie. Nie zawsze będzie to odpowiedni wybór. W takim przypadku lista odbiorców jest jawna dla wszystkich. Kiedy więc nie chcemy lub nie możemy ujawniać tej listy każdemu odbiorcy (np. gdy wysyłamy wiadomość do wielu różnych klientów lub partnerów), wówczas powinniśmy skorzystać z pola UDW (ang. BCC). Do kontaktów w polu UDW zostaną wysłane "ukryte kopie" wiadomości pozbawione listy pozostałych adresatów.

Wszystkie te 3 pola są obsługiwane w praktycznie każdym kliencie e-mail, jednak różne programy ogarniają je na różne sposoby. Teraz w aplikacji Outlook na Androida (wersja 4.2217.1) wprowadzanie odbiorców do pola UDW stało się prostsze:

Przenoszenie kogoś do UDW stało się jeszcze łatwiejsze. Teraz możesz po prostu przeciągnąć adresata między polami Do, DW i UDW.

Outlook na telefony i tablety z Androidem można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Play.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia