Ładniejszy i bardziej funkcjonalny zasobnik systemowy Windows 11

Ładniejszy i bardziej funkcjonalny zasobnik systemowy Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/30/2022, 8:18 PM

Liczba odsłon: 3084

Jak już wiemy, od paru ostatnich wydań Windows 11 w Dev Channel trwają prace nad ulepszeniami zasobnika systemowego na pasku zadań. Zostały one zainicjowane w buildzie 25197 z 9 września, zaś wydana wczoraj kompilacja 25211 wprowadza dodatkowe zmiany. Microsoft zapowiedział już, że na nich się skończy. Jak to wygląda teraz?

Windows 11 debiutował przed rokiem z dość wybrakowanym paskiem zadań. Dopiero pod naporem opinii użytkowników Microsoft zaczął przywracać oczywiste dla wielu funkcje, znane z Windows 10 i poprzednich systemów. Pojawiły się też efekty kosmetyczne typowe dla Jedenastki. I tak w pierwszej połowie września zasobnik systemowy (tray) otrzymał aktualizację dla wszystkich urządzeń (nie tylko 2-w-1). Wraz z nią Insiderzy zauważą zaokrąglony fokus i podgląd po najechaniu myszą na wszystkich ikonach w prawym dolnym rogu. We wczorajszym wydaniu dodano jeszcze wstępną obsługę zmiany kolejności ikon za pomocą metody przeciągnij-i-upuść.

Zasobnik systemowy w Windows 11
Zasobnik systemowy w Windows 11 — stara wersja

Zasobnik systemowy w Windows 11
Zasobnik systemowy w Windows 11 — nowa wersja

Trzeba tu zaznaczyć, że zmiany nie są jeszcze obecne u wszystkich Insiderów. Te wprowadzone wczoraj w buildzie 25211 będą widoczne u tych, którzy w ramach testów A/B zyskali dostęp do wcześniejszych zmian z builda 25197. Spodziewamy się jednak, że wkrótce staną się szerzej dostępne i będą mogły przejść do wydania stabilnego Windows 11

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia