Kopiowanie z okienka udostępniania w Windows 11 (build 26231 w Canary Channel)

Kopiowanie z okienka udostępniania w Windows 11 (build 26231 w Canary Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/7/2024, 12:15 PM

Liczba odsłon: 523

Windows 11 Insider Preview otrzymał aktualizację w kanale Canary. Wprowadza ona m.in. możliwość dyktowania tekstu dla użytkowników Narratora, autorestart Dostępu głosowego i nowe polecenia głosowe Wyszukiwania Windows, przycisk kopiowania w okienku udostępniania, zmiany wizualne w ustawieniach i aktualizację Narzędzia Wycinanie. Szczegóły poniżej.

Windows 11: nowości w kompilacji 26231 w Canary Channel

Użytkownicy Narratora mogą teraz używać Dostępu głosowego, aby dyktować tekst

Użytkownicy Narratora mogą zacząć używać Dostępu głosowego na Windows 11, aby dyktować tekst głosowo i usłyszeć, co jest dyktowane. Dodatkowo możesz używać Dostępu głosowego, aby wydawać polecenia Narratorowi, np. "włącz Narratora", "mów szybciej", "przeczytaj zaznaczenie", "przeczytaj następny wiersz" etc.

Aby poznać pełną listę poleceń Narratora obsługiwanych przez Dostęp głosowy, kliknij ikonę pomocy (?) na pasku Dostępu głosowego, wybierz "Zobacz wszystkie polecenia", a następnie "Polecenia Narratora".

Auto Restart dla Dostępu głosowego

Microsoft wprowadza funkcję autorestartu dla Dostępu głosowego na Windows 11. Zapewnia ona, że Dostęp głosowy automatycznie zrestartuje się, gdy napotka na problemy, dzięki czemu osoby z ograniczoną mobilnością mogą znów zacząć korzystać z Dostępu głosowego tak szybko, jak to możliwe. Klienci nie muszą już polegać na alternatywnych technologiach ułatwień dostępu lub pomocy innych osób, aby ponownie aktywować Dostęp głosowy. Auto Restart wykona się w przypadku wysypania się (crash) Dostępu głosowego. Użytkownicy będą mogli wówczas łatwo zgłosić awarię, tak aby Microsoft mógł zająć się problemem.

Nowe polecenie Dostępu głosowego dla Windows Search

Wprowadzono także nowe polecenie "Entity" ("Podmiot") dla wyszukiwania bezpośrednio w Windows Search. Użytkownicy mogą teraz powiedzieć "Wyszukaj [Podmiot]", "Wyszukaj [Podmiot] w Windows" etc., aby wyszukać pożądaną aplikację lub plik w Windows. "Podmiot" jest zastępowany przez nazwę aplikacji lub pliku, który chcesz znaleźć.

Zmiany i ulepszenia

Udostępnianie Windows

 • Zaczęła być wdrażana możliwość kopiowania plików z systemowego okienka udostępniania. Wystarczy kliknąć przycisk.

kopiowanie plików z systemowego okienka udostępniania

Ustawienia

 • Zaktualizowano wygląd okienek dialogowych zmiany nazwy tego komputera oraz zmiany daty i czasu, aby dopasowały się do stylu wizualnego Windowsa 11. Zmianę zaczęto wprowadzać w buildzie 26217 i teraz powinna być obecna u wszystkich w Canary Channel.

Zaktualizowano wygląd okienek dialogowych w Ustawieniach

Aktualizacja Narzędzia Wycinanie

Narzędzie Wycinanie otrzymało aktualizację (wersja 11.2405.24.0+) dla Insiderów w kanałach Canary i Dev. Wprowadza ona automatyczne zapisywanie nagrań ekranu. Funkcja ta działa tak samo jak automatyczne zapisywanie zrzutów ekranu. Twoje nagrania będą automatycznie zapisywane w folderze nagrań ekranu wewnątrz folderu Wideo. Możesz to wyłączyć w ustawieniach Narzędzia Wycinanie.

automatyczne zapisywanie nagrań ekranu

Poprawki błędów

Eksplorator plików

 • Poprawiono wyświetlanie etykiet ikon w menu kontekstowym w językach innych niż angielski.

Menedżer zadań

 • Zaktualizowano jednostki (z MHz do MT/s) dla szybkości DDR.
 • Rozwiązano problem z opcją Bezpiecznego usunięcia urządzenia do wysunięcia urządzenia USB, która nie działała, gdy Menedżer zadań był otwarty.
 • Poprawiono szybkość zwalniania handlerów procesów przez Menedżera zadań przy ich zamykaniu.
 • Poprawiono niezawodność Menedżera zadań.
 • Poprawiono wydajność Menedżera zadań przy zmianie kolejności sortowania.
 • Poprawiono dostępność Menedżera zadań w obszarach fokusa klawiatury, nawigacji Tab, skalowania tekstu, odczytywania nazw elementów przez czytniki ekranowe i nie tylko.
 • Ułatwiono zmianę rozmiaru Menedżera zadań poprzez chwycenie górnej krawędzi okna.

Znane problemy

Ogólne

 • Microsoft bada raporty od Insiderów w Canary i Dev Channels, którzy utknęli w buildzie 26040 lub 23620.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2024/06/06/announcing-windows-11-insider-preview-build-26231-canary-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia