Instalacja sterowników podczas OOBE w Windows 11 (build 25987 w Canary Channel)

Instalacja sterowników podczas OOBE w Windows 11 (build 25987 w Canary Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/2/2023, 1:50 PM

Liczba odsłon: 795

Windows 11 Insider Preview otrzymał wczoraj aktualizację do builda 25987 w Canary Channel. Dodaje ona nową opcję instalacji sterowników w trakcie pierwszej konfiguracji, obsługę metadanych PNG, zmiany dotyczące preinstalowanych aplikacji, zmiany w designie Ustawień, aktualizację Microsoft Store i jedną poprawkę błędu.

Windows 11: nowości w kompilacji 25987 w Canary Channel

Zmiany i ulepszenia

Ogólne

  • W trakcie pierwszej konfiguracji (OOBE), gdy potrzebujesz połączyć się z siecią, a nie ma sterowników Wi-Fi, dostępny jest teraz przycisk "Zainstaluj sterowniki", który pozwala zainstalować uprzednio pobrane sterowniki. Zobaczysz tę zmianę, instalując system z obrazu ISO builda 25977.
  • Począwszy od tej kompilacji, aplikacje Mapy oraz Filmy i TV nie będą już preinstalowane w ramach czystej instalacji OS. Aplikacje te nie będą usuwane w trakcie upgrade'u u Insiderów w Canary Channel. Pozostają nadal dostępne do pobrania z Microsoft Store.

Ustawienia

  • Strona Optymalizacja dostarczania w Ustawieniach > Windows Update > Opcje zaawansowane została przeprojektowana, aby odpowiadała zasadom designu Windowsa 11.

Eksplorator plików

  • Dodano natywną obsługę metadanych plików PNG — z możliwością ich przeglądania i edytowania. Przykładowo możesz teraz ustawić ocenę (gwiazdki) we właściwościach, edytować opis lub dodać słowa kluczowe.

Poprawki błędów

  • Rozwiązano problem z wysypywaniem się Eksploratora plików w Windows Sandbox przy korzystaniu z języka wyświetlania innego niż angielski.

Aktualizacja Microsoft Store

Windows Insiderzy w kanałach Dev i Canary, korzystający z Microsoft Store w wersji 22310.xxxx.x lub wyższej, zobaczą nową funkcję: możliwość dostosowania lokalizacji instalacji gier. Podczas pobierania gry ze Sklepu możesz teraz wybrać dysk, na którym zostanie zainstalowana. Możesz także zmienić domyślny dysk instalacji w ustawieniach Microsoft Store. Zmiany te są synchronizowane z aplikacją Xbox na PC.

Możliwość dostosowania lokalizacji instalacji gier

Znane problemy

  • Niektóre popularne gry mogą nie działać poprawnie w najnowszych kompilacjach Insider Preview w Canary Channel. Pamiętaj, aby przesłać feedback w Centrum opinii na temat wszelkich problemów, jakie zauważysz podczas grania w gry w tej kompilacji.
  • Na stronach ustawień Personalizacja oraz Prywatność i zabezpieczenia są wyświetlane puste opcje, które po kliknięciu wysypują Ustawienia.
  • Microsoft bada doniesienia o zawieszaniu się na logo ładowania systemu po restarcie do trybu awaryjnego.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/11/01/announcing-windows-11-insider-preview-build-25987-canary-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia