Halo: The Master Chief Collection wchodzi na PC. Do kolekcji dołączy Halo: Reach

Halo: The Master Chief Collection wchodzi na PC. Do kolekcji dołączy Halo: Reach

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/12/2019, 11:39 PM

Liczba odsłon: 1692

Pogłoski o wprowadzeniu Halo: kolekcja Master Chief na pecety pojawiały się od dawna, ale bardziej w formie życzeniowej niż obwieszczającej. Tak czy inaczej mamy już potwierdzenie - nadeszło ono wprost od 343 Industries. Po pierwsze, Halo: Reach dołączy do Halo: The Master Chief Collection, a po drugie, cała kolekcja zostanie wydana na PC za pośrednictwem Microsoft Store i Steam.

Pojawienie się całej kolekcji na komputerach odbywać się będzie stopniowo i rozpocznie się w tym roku. Kolejne części będą wychodzić jedna po drugiej, aby dać zespołom deweloperów możliwość upewnienia się, że każda z nich jest w porządku, i aby dać graczom możliwość wskakiwania do kolejnych tytułów w odpowiednim czasie.

Naszym obecnym planem jest zacząć od włączenia Halo: Reach - fikcyjnych początków sagi Master Chiefa - a następnie przejść do kolejnych tytułów w porządku chronologicznym. Halo: Reach, Halo: Combat Evolved, Halo 2, Halo 3, Halo 3: ODST (Kampania) i Halo 4 staną się indywidualnie dostępne do kupienia w ramach MCC, gdy będą już gotowe. Każda z gier będzie z czasem ewoluować i wzrastać z udziałem społeczności.
– Brian Jarrard, Community Director w 343 Industries

Jarrard dodaje, że Halo: Reach na kompatybilnym sprzęcie Xbox One prezentuje się świetnie w 4K/HDR i chodzi płynniej niż kiedykolwiek, osiągając współczynnik 60 FPS. Cała zawartość multiplayer Halo: Reach będzie automatycznie dostępna dla wszystkich posiadaczy kolekcji Master Chief, podczas gdy zawartość z trybów kampanii i Firefight będzie oferowana w postaci cyfrowego dodatku "premium". Co więcej, subskrybenci Xbox Game Pass otrzymają dostęp do całego Halo: Reach w MCC.