HP zapowiada "bezkompromisowe" gogle VR Windows Mixed Reality

HP zapowiada "bezkompromisowe" gogle VR Windows Mixed Reality

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/24/2020, 12:47 PM

Liczba odsłon: 2251

Rok po prezentacji HP Reverb — swego czasu najmocniejszego zestawu VR dla Windows — HP zapowiada kolejne gogle z rodziny Windows Mixed Reality. Teaser ukazał się na platformie Steam, jednak oprócz Steam VR w zapowiedzi pojawia się logo Microsoft.

Zapowiedź jest bardzo oszczędna w formie i treści. Właściwie padają tylko hasła, takie jak "Następna generacja", "Bez kompromisów" i "Już niebawem". Samo urządzenie ledwie wyłania się z cienia w pojedynczym najeździe kamery.

W opicie pod filmem możemy przeczytać, że ta nowa generacja HP Virtual Reality HMD — stworzona we współpracy z Valve i Microsoft — zapewnia immersyjne, komfortowe i konkurencyjne doświadczenie VR. Jest to nowy standard w VR. Zestaw z zeszłego roku, wspomniany HP Reverb, oferował rozdzielczość 2160 x 2160 na każde oko i 114-stopniowe pole widzenia przy wadze 430g. Miał też zintegrowane słuchawki z efektem dźwięku przestrzennego i podwójny układ mikrofonów ze wsparciem dla cyfrowych asystentów.

Sądząc po zapowiedziach, tegoroczny HMD pójdzie o krok dalej. Na razie nie wiadomo o nim nic więcej. Nie jest znana nawet nazwa, a wygląd na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym. Liczymy, że więcej szczegółów HP przedstawi w najbliższym czasie.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia