Galaxy Note10+ z najlepszym aparatem wśród flagowców, ale konkurencja nie śpi

Galaxy Note10+ z najlepszym aparatem wśród flagowców, ale konkurencja nie śpi

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/12/2019, 6:23 PM

Liczba odsłon: 1267

W zeszłym tygodniu, prezentując światu Galaxy Note10, Samsung chwalił się profesjonalnym aparatem, a także profesjonalnymi funkcjami dedykowanymi twórcom. W końcu czego innego oczekiwać po zapowiedzi flagowca? Okazuje się, że nie tylko Samsung jest zachwycony swoim dziełem. Bardzo wysoką ocenę wystawił mu również portal DxOMark, który bardzo drobiazgowo przetestował i zrecenzował jego aparat.

Wygląda na to, że Note10+ 5G to obecnie najbardziej fotograficzny smartfon na rynku. W teście DxOMark otrzymał on 118 punktów za zdjęcia i 101 za wideo. Wynik całkowity wynosi 113 punktów i zapewnia nowemu flagowcowi pierwsze miejsce w rankingu DxOMark. To zaledwie jeden punkt więcej, niż mają Huawei P30 Pro oraz Samsung Galaxy S10 5G. W teście badane były wszelkie możliwe cechy aparatu i kamery. Porównano również wyniki z wynikami innych flagowców.

W obliczu nieustannego ulepszania wydajności kamery zarówno w modelach ze środkowej półki, jak i w tańszych flagowcach, na Samsungu ciąży presja dalszej poprawy jakości obrazu na jego urządzeniach premium. Na szczęście nowy Samsung Galaxy Note10+ po prostu to robi. Dzięki ulepszeniom sprzętowym, takim jak nowy chipset i szersza apertura aparatu, ulepszonym algorytmom i dostrojeniu Note10+ 5G nadal udoskonala znakomitą wydajność wcześniejszych high-endowych urządzeń Samsunga, stając się najwyżej ocenianym pod względem jakości obrazu urządzeniem w naszej bazie danych. To solidne, wszechstronne narzędzie z doskonałą jakością obrazów statycznych i wideo w większości warunków oświetleniowych. Połączenie świetnej ekspozycji, koloru, detali i bokeh w obrazach wraz z doskonałym, wszechstronnym wideo oznacza, że zagarnia on teraz pierwsze miejsce po Huawei P30 Pro.
– DxOMark

Oczywiście każdy rekord jest tymczasowy, a w przypadku tak dynamicznie rozwijającej się kategorii ową tymczasowość Samsung poczuje wyjątkowo szybko. Wiele wskazuje na to, że jeszcze lepsze wyniki mogą osiągnąć w tym roku nadchodzące modele Huawei Mate 30 Pro, iPhone 11 oraz Pixel 4.