GPT4-Turbo dostępny w darmowym Microsoft Copilot

GPT4-Turbo dostępny w darmowym Microsoft Copilot

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/13/2024, 11:30 AM

Liczba odsłon: 1460

Najbardziej podstawowa, dostępna za darmo wersja Copilota, czyli Microsoft Copilot (dawniej Bing Chat) przechodzi na jeszcze potężniejszą i wydajniejszą wersję modelu językowego (LLM). Już od wielu miesięcy oferował on GPT-4 (podczas gdy np. ChatGPT daje do niego dostęp jedynie w wersji płatnej), zaś wczoraj Microsoft ogłosił, że na jego miejsce wchodzi GPT-4 Turbo. Co to dokładnie znaczy z punktu widzenia użytkownika?

Po wykonaniu kawału pracy GPT-4 Turbo zastąpił GPT-4 w darmowej wersji Copilot. Użytkownicy Pro mogą nadal wybrać starszy model, jeśli wolą (jest przełącznik) – napisał wczoraj na Mikhail Parakhin z Microsoft. GPT-4 Turbo to obecnie najnowszy model LLM od OpenAI. Jest on 3x tańszy w przypadku tokenów wejścia oraz 2x tańszy w przypadku tokenów wyjścia w porównaniu z GPT-4. Maksymalna liczba tokenów wyjścia wynosi 4096. GPT-4 Turbo wprowadza też "okienko kontekstu 128k", czyli 128 tys. tokenów, co daje możliwość zawarcia 300 stron tekstu w pojedynczym promptcie (instrukcji/poleceniu).

Dla porównania: GPT-4 oferuje 8192 tokenów (lub 32 tys. tokenów w GPT-4 32k), zaś GPT-3.5 – 16385 tokenów (GPT 3.5 turbo-1106) lub 4096 tokenów (GPT-3.5 turbo). Przypomnijmy, że użytkownicy darmowego ChatGPT Free mogą korzystać tylko z modelu GPT-3.5, natomiast Microsoft Copilot oferował GPT-4 już w połowie marca 2023 roku, zaś teraz oferuje już GPT-4 Turbo. Dowiedz się więcej z naszego artykułu: Copilot czy ChatGPT - który jest lepszy? Porównanie.

Tak, Microsoft Copilot teraz korzysta z modelu GPT-4 Turbo nawet dla użytkowników warstwy bezpłatnej. To znaczący krok naprzód, ponieważ GPT-4 Turbo słynie z szybkości, dokładności i zdolności do obsługi złożonych zadań o dłuższej formie. Wcześniejsze wersje Copilota opierały się na GPT-3.5, a następnie przeszły na GPT-4, co przyniosło znaczne ulepszenia. Teraz integracja GPT-4 Turbo stanowi kolejny duży skok w możliwościach Copilota. Użytkownicy mogą spodziewać się szybszego generowania kodu, bardziej trafnych sugestii i ogólnie lepszej responsywności. To przekłada się na zwiększoną produktywność i płynniejsze doświadczenie programowania. Niezależnie od tego, czy jesteś programistą, pisarzem czy profesjonalistą biznesowym, Copilot jest twoim zaufanym towarzyszem w podróży ku większej produktywności – pisze o sobie sam Microsoft Copilot.

Źródło: https://twitter.com/MParakhin/status/1767607331637137596

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia