Edge Chromium może pojawić się również na Linkusie

Edge Chromium może pojawić się również na Linkusie

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 5/7/2019, 9:45 AM

Liczba odsłon: 1571

Build 2019 już ruszył i jedną z najciekawszych, choć spodziewanych, informacji jest to, że nowy Edge Chromium trafi na macOS. Jednak to nie jest koniec! Zastanawialiśmy się wczoraj, co ze starszymi wersjami Windows - testową wersję Edge udało się wszak uruchomić również na Windows 7. Teraz okazało się, że plany Microsoftu są o wiele szersze i obejmują właściwie wszystkie najważniejsze platformy, w tym również i system Linux.

Nie jest to oficjalna zapowiedź, a informacja ta pochodzi z panelu zatytułowanego "Moving the web forward with Microsoft Edge". Głównym tematem sesji była platforma deweloperska. Okazało się, że to właśnie programiści i ich zamiłowanie do ekosystemu Apple były głównymi powodami, dla których Edge został przeniesiony na komputery Mac. Oczywiście spore grono programistów korzysta również z Linuksa, więc wniosek nasuwa się sam - Edge trafi również i tutaj.

Edge Chromium Linux

Na grafice zaprezentowanej na tym panelu możemy zobaczyć wszystkie najważniejsze systemy operacyjne i na części z nich nowy Edge jest już dostępny albo jest rozwijany. Jednak plany to jedno, a ich realizacja to drugie. Dzięki zastosowaniu Chromium Microsoft ma o wiele łatwiejsze zadanie do wykonania i wprowadzenie Edge również do systemu z Pingwinem nie powinno być większym problemem. Zwłaszcza że przyjaźń Windowsa z Linuksem zatacza coraz szersze kręgi.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia