E3 powróci w 2023 roku jako zarówno cyfrowy, jak i osobisty event

E3 powróci w 2023 roku jako zarówno cyfrowy, jak i osobisty event

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/7/2022, 7:58 PM

Liczba odsłon: 1456

Jak już od 2 miesięcy wiadomo, E3 2022 zostało całkowicie odwołane — również w formie cyfrowej. Organizator największych targów gamingowych zapowiedział wówczas, że planuje powrót imprezy w przyszłym roku, choć nie było jeszcze wiadomo, w jakiej postaci. Plany te najwyraźniej się wyklarowały.

Pierwszym wyłomem w historii targów było E3 2020, które zostało anulowane z powodu pandemii COVID-19. Rok później impreza po raz pierwszy odbyła się jedynie w formie online, a z kolei E3 2022 podzieliło los edycji 2020. A co szykowane jest na E3 2023? Entertainment Software Association (ESA) poinformowało, że ma w planach wydarzenie zarówno cyfrowe, jak i w tradycyjnej, fizycznej, personalnej formie.

Jesteśmy podekscytowani powrotem w 2023 r. z zarówno cyfrowym, jak i osobistym eventem. Tak jak bardzo kochamy te cyfrowe wydarzenia i jak bardzo docierają one do ludzi i pragniemy tego globalnego zasięgu, tak również wiemy, że istnieje naprawdę silne pragnienie spotkań wśród ludzi — aby mogli spotkać się osobiście, zobaczyć się nawzajem i porozmawiać o tym, co sprawia, że gry są świetne.
— Stan Pierre-Louis, CEO w Entertainment Software Association

Pierre-Louis zauważa też, że coraz więcej firm eksperymentuje, szukając tego, co działa najlepiej, by promować produkt i treści, którymi chcą podzielić się z konsumentami. Myślę, że jest miejsce na fizyczny show (i) myślę, że ważne jest, by mieć cyfrowy zasięg. Połączenie tych dwóch, jak sądzę, jest krytycznym elementem tego, co E3 może dostarczyć — dodaje.

ESA już wcześniej zapowiadała, że zamierza w przyszłym roku ponownie połączyć społeczność, media i branżę w zupełnie nowym formacie i interaktywnym doświadczeniu. Na razie wiemy tylko o hybrydowej formie wydarzenia, ale to zapewne nie wszystko.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia