Czerwcowa aktualizacja Office Insider dla komputerów Mac - co nowego?

Czerwcowa aktualizacja Office Insider dla komputerów Mac - co nowego?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/5/2018, 8:44 PM

Liczba odsłon: 1659

Pisząc wczoraj o Office 365, wkraczającym do Mac App Store, przypominaliśmy o jednej z gałęzi programu Office Insider, zorientowanej na komputery Mac. Dziś w jego ramach pojawiła się aktualizacja 16.14.180602, wprowadzająca parę nowości do aplikacji Word, Excel, PowerPoint i Outlook. Nowe funkcje związane są m.in. z formatem SVG, integracją z Microsoft Translator i Narzędziami edukacyjnymi Microsoftu.

Office Insider

Office dla urządzeń Mac w wersji 16 rozpoczął cykl życia na początku tego roku. Rozwój aplikacji pakietu trwa jednak nieprzerwanie, a ostatnią garścią zmian jest właśnie wersja 16.14.180602, do której aktualizację udostępniono Office Insiderom z pierścienia Slow. Zobaczmy, co się pojawiło na liście zmian:

  • Poprawiona czytelność narzędzi edukacyjnych (Word): dzięki tej aktualizacji możemy dać naszym oczom odpocząć. Narzędzia edukacyjne, znane też jako Learning Tools, pozwalają dostosować odstępy w tekście, szerokość kolumn i kolor strony. Możemy się też zrelaksować i pozwolić, by Word czytał dokument na głos, podświetlając wypowiadane słowa.
  • Wypełnianie błyskawiczne (Excel): błyskawiczne wypełnianie danych (znane też jako Flash Fill) to praktyczna funkcjonalność Excela, której wystarczy dać kilka przykładów - np. daty rosnące jedna po drugiej lub imię i nazwisko pisane wielkimi literami na podstawie dwóch osobnych kolumn - i przeciągnąć obszar na kolejne komórki, a funkcja automatycznie wypełni pozostałe pola.
  • Przełamywanie barier językowych (Excel, PowerPoint): możemy teraz tłumaczyć słowa, frazy lub całe zdania na inny język dzięki integracji z Microsoft Translator.
  • Tworzenie sygnatury, którą zapamiętają (Outlook): wyraźmy siebie, tworząc podpisy za pomocą bogactwa czcionek, kolorów, obrazów, linków i nie tylko.
  • Tworzenie i współpraca w Grupach (Outlook): chcesz stworzyć Grupę Office 365 w Outlook? Dodawać i usuwać członków? Żaden problem.
  • Wsparcie dla SVG (Word, Excel, PowerPoint, Outlook): aplikacje Office zyskują wsparcie dla popularnego formatu grafiki wektorowej. Obrazy SVG można osadzać w dokumentach i aplikować na nie filtry.

Funkcje rozwijane w Office Insider do ogólnodostępnego, stabilnego wydania Office 2016 trafią po fazie testów. Jako że dzisiejsze zmiany dotarły już do Slow Ring, na ostateczną implementację nie trzeba będzie czekać długo.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia