Copilot w Teams obsługuje już Twoje własne style redagowania tekstu

Copilot w Teams obsługuje już Twoje własne style redagowania tekstu

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/21/2024, 4:20 PM

Liczba odsłon: 367

Copilot w Teams, podobnie jak w innych aplikacjach Microsoft 365, może przeredagować nasze wiadomości na czacie i kanałach, jak również tekst w innych miejscach. Dostępne są dwie opcje: Napisz ponownie i Dopasuj. Ta druga oferowała dotąd tylko kilka predefiniowanych opcji. Teraz możesz własnymi słowami opisać niestandardowy styl, w jaki Copilot ma przekształcić wiadomość.

Do tej pory po kliknięciu Dopasuj nad wiadomością na czacie lub kanale dostępnych było kilka opcji Spraw, aby było: Zwięzłe i Dłuższe; oraz Spraw, aby brzmiało to: Nieformalnie, Profesjonalnie, Pewnie i Entuzjastycznie. Daje to już spore możliwości przeredagowania tekstu, jednak wybór jest i tak ograniczony. Copilot pozwala Ci teraz wykazać się własną kreatywnością i inwencją, wprowadzając własny opis stylu.

Copilot w Teams obsługuje już Twoje własne style redagowania tekstu

Teraz w menu zobaczysz nową opcję Niestandardowe (Custom), która daje wolność w doborze stylu i pozwala umieścić kilka wskazówek jednocześnie. Chcesz, aby Twój komunikat był bardziej przekonujący? Albo chcesz dodać do niego kontekst, który zapewni lepsze wrażenia odbiorcom? A może zamienić długie zdanie w listę punktowaną i przetłumaczyć ją na hiszpański? Teraz możesz eksperymentować, łączyć i opisywać nowe style, które normalnie nie znajdują się na liście proponowanych. Po prostu wprowadź opis w polu tekstowym i zobacz, co przygotuje Copilot.

Aby korzystać z Copilota w Teams, potrzebna Ci będzie subskrypcja Microsoft 365 dla firm, Microsoft 365 dla dużych przedsiębiorstw lub Microsoft 365 dla szkół (w tym ostatnim przypadku nie wszystkie plany mają dostęp do Copilota dla Microsoft 365) zawierająca Teams oraz dodatkowo licencja Copilot dla Microsoft 365.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/prompt-like-a-pro-transform-your-messages-with-microsoft-copilot/ba-p/4172120

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia