Copilot GPT Builder zostanie usunięty z planu Copilot Pro

Copilot GPT Builder zostanie usunięty z planu Copilot Pro

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/11/2024, 4:00 PM

Liczba odsłon: 125

W marcu tego roku Microsoft umożliwił tworzenie własnych copilotów GPT poprzez rozwiązanie o nazwie Copilot GPT Builder. Dostęp do nich otrzymali wszyscy użytkownicy Copilota, natomiast do ich tworzenia potrzebna była licencja Copilot Pro, czyli plan premium dla konsumentów, dający im niektóre możliwości znane z Copilot dla Microsoft 365. Usługa zostanie jednak z niego wycięta.

Po zaledwie kilku miesiącach Microsoft postanowił usunąć mocno hajpowaną wcześniej usługę, przynajmniej u użytkowników Copilot Pro. W komunikacie przesłanym do subskrybentów czytamy:

Piszemy, aby dać Ci znać o ważnej, nadchodzącej zmianie w Twojej subskrypcji Copilot Pro. Jesteśmy zobowiązani do ulepszania Twojej subskrypcji Copilot Pro i regularnie rewidujemy to, jak nasi subskrybenci używają funkcji w produktach Microsoftu.

Usuwamy Copilot GPT Builder z Copilot Pro, startując 10 lipca 2024. Pozwoli to nam skupić się na różnych funkcjach AI, które ulepszą Copilot Pro.

10 lipca nie będziesz już mógł/mogła tworzyć i konfigurować Copilot GPTs w Copilot Pro, a wszelkie Copilot GPTs utworzone przez Ciebie nie będą dłużej dostępne. Jeśli utworzyłeś/aś Copilot GPTs, możesz zapisać te niestandardowe instrukcje. Dowiedz się więcej w FAQ.

Dzięki swojej subskrypcji możesz nadal używać Copilota w aplikacjach Microsoft 365, szybciej generować i edytować obrazy z AI i cieszyć się priorytetowym dostępem do najwyższej klasy modeli w godzinach szczytu.


— Microsoft

Copilot GPT Builder zostanie usunięty z planu Copilot Pro

W e-mailu znajduje się link do strony pomocy technicznej, na której Microsoft określa powód wycofania tej funkcjonalności: Kontynuujemy ocenę naszej strategii rozszerzalności konsumenckiego Copilota i priorytetowo traktujemy podstawowe doświadczenia produktowe, jednocześnie pozostając zaangażowanymi w możliwości deweloperskie. W tym celu przenosimy nasze skupienie na GPT na scenariusze komercyjne i korporacyjne i zatrzymujemy wysiłki związane z GPT w konsumenckim Copilocie. Mówiąc krótko, tworzenie własnych copilotów będzie już dostępne tylko dla klientów komercyjnych – szczególnie poprzez Microsoft Copilot Studio.

Źródło: https://x.com/TheAIObserverX/status/1800200497384628709

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia