Chrome wkrótce przestanie być wspierany na Windows 7 i 8.1

Chrome wkrótce przestanie być wspierany na Windows 7 i 8.1

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/25/2022, 11:11 AM

Liczba odsłon: 1661

Wraz z początkiem przyszłego roku ostateczne wsparcie utracą Windows 7 w wydaniu ESU oraz Windows 8.1. Dla wielu dostawców oprogramowania zapowiedź tego wydarzenia to również sygnał, by samemu wygasić wsparcie dla swoich produktów na tych systemach. Taki komunikat wydało właśnie Google.

Wraz z wydaniem Chrome 110 (wstępnie zaplanowanym na 7 lutego 2023) oficjalnie zakończymy wsparcie na Windows 7 i Windows 8.1. Potrzebujecie upewnić się, że wasze urządzenie działa na Windows 10 lub nowszych wydaniach, aby nadal otrzymywać przyszłe wydania Chrome. Jest to zgodne z wygaszeniem wsparcia dla Windows 7 ESU i rozszerzonego wsparcia dla Windows 8.1 ze strony Microsoftu 10 stycznia 2023 roku.
— James, Chrome Support Manager w Google

Wydawca dodaje, że starsze wersje Chrome będą działać nadal na tych systemach. Przeglądarka nie będzie już jednak aktualizowana. Dotyczy to zarówno nowych funkcjonalności, jak i łatek bezpieczeństwa. Pozostawanie przy niewspieranej przeglądarce jest szczególnie groźne, bowiem to ona jest zwykle głównym interfejsem między użytkownikiem PC a zawartością w Internecie. Jeśli nie będzie łatana, to z czasem prawdopodobieństwo udanego ataku będzie rosło.

Jeśli nadal korzystacie z Windows 7/8.1, to właśnie otrzymaliście kolejny powód, by dokonać przesiadki na coś nowszego!

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia