Bruksela usatysfakcjonowana. Przejęcie LinkedIn spełniło wszystkie kryteria

Bruksela usatysfakcjonowana. Przejęcie LinkedIn spełniło wszystkie kryteria

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/6/2016, 6:28 PM

Liczba odsłon: 2325

Ważny przełom w sprawie przejęcia LinkedIn przez Microsoft - firma ogłosiła dziś, że Komisja Europejska wyklarowała swoje stanowisko i nie ma już zastrzeżeń do transakcji. W świetle prawa unijnego Microsoft spełnił więc wszystkie regulacje prawne, potrzebne do zatwierdzenia przejęcia. Sprawa zostanie oficjalnie zamknięta w najbliższych dniach.

Potwierdzenie uzyskane w Brukseli jest ostatnim tego typu. Wcześniej firma uzyskała jasny status prawny w USA, Kanadzie, Brazylii i RPA. W każdym z tych regionów analizowano drobiazgowo przejęcie, które - przypomnijmy - opiewało na 26,2 mld USD. Tak duże przejęcia wymagają często sprawdzenia, a do tego nawoływała także konkurencja z Salesforce, obawiając się rzekomego naruszenia prawa antymonopolowego i prywatności danych. Komisja Europejska zapowiedziała wówczas wydanie orzeczenia 6 grudnia. Jako że termin upływa dzisiaj, Microsoft dzieli się dobrymi wieściami. Urzędnicy przyjęli zobowiązania Microsoft i nie mają więcej zastrzeżeń.

W porozumieniu z Komisją Europejską firma stworzyła formalną listę zobowiązań na najbliższe 5 lat:

  • "Wciąż będziemy czyniść program Office Add-in dostępnym dla zewnętrznych profesjonalnych sieci społecznościowych. Program Office Add-in pozwala deweloperom integrować ich serwisy z Microsoft Outlook, Word, PowerPoint i Excel, dostarczając użytkownikom rozszerzonego doświadczenia użytkowania Office. Jako że kontynuujemy rozwój tego programu, usprawnienia będą dostępne dla zewnętrznych profesjonalnych sieci społecznościowych.
  • Będziemy nadal oferować promocyjne warunki w Office Store dla zewnętrznych profesjonalnych sieci społecznościowych.
  • Będziemy się upewniać, że administratorzy IT i użytkownicy mogą personalizować swoje doświadczenie Office, wybierając, czy wyświetlać w interfejsie użytownia profil LinkedIn i informacje o aktywnościach, które mogą zostać zintegrowane w przyszłości.
  • Jeśli będziemy rozwijać aplikację LinkedIn lub [jej] kafelek dla PC z Windows i dołączymy je do [systemu] Windows, pozwolimy producentom PC na nieinstalowanie ich na komputerach PC w EEA (European Economic Area). Upewnimy się też, że użytkownicy mogą odinstalować aplikację i kafelek, jeśli tego sobie życzą. Nie będziemy też używać Windows do wyświetlania wyskakujących powiadomień, proszących o zainstalowanie LinkedIn, niemniej [aplikacja] może pozostawać dostępna w Sklepie Windows i być promowana na inne sposoby.
  • W EEA nie tworzymy umów z producentami PC, które dotyczyłyby preinstalacji aplikacji LinkedIn dla Windows lub jej kafelka, co mogłoby faworyzować LinkedIn i ograniczyć dystrybucję konkurencyjnych profesjonalnych serwisów społecznościowych."

Po uporządkowaniu formalności Microsoft może już swobodnie działać na terenie Unii Europejskiej, stosując się do wymienionych zobowiązań. Developing...