Brad Smith przekonany, że Microsoft sfinalizuje umowę z Activision Blizzard w 2023 roku

Brad Smith przekonany, że Microsoft sfinalizuje umowę z Activision Blizzard w 2023 roku

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/16/2022, 6:00 PM

Liczba odsłon: 1370

Brad Smith, Vice Chair i President w Microsoft, we wczorajszym wywiadzie dla Bloomberga dyskutował o wciąż niedomkniętej transakcji przejęcia Activision Blizzard i możliwości jej blokady przez Federalną Komisję Handlu. Smith jest jednak optymistą i wierzy, że umowę uda się sfinalizować w przyszłym roku.

Finalizacja największego przejęcia w historii Microsoftu to nie przelewki. Transakcja opiewająca na 68,7 miliarda dolarów jest oceniana przez liczne urzędy regulacyjne pod kątem możliwej antykonkurencyjności na rynku gier. Obawy w tej materii wyraża też chętnie Sony (pozostali wydawcy, tacy jak Nintendo i Valve, nie zgłaszają problemów). Nad Microsoftem wisie teraz groźba skargi FTC, co może zablokować przejęcie. Brad Smith, Vice Chair i President, jedna z najważniejszych osób w Microsoft, nie widzi jednak powodów do obaw.

Z rozmowy wynikają przede wszystkim 3 wnioski:

  • Brad Smith zdaje sobie sprawę, że Xbox potrzebuje więcej własnych tytułów, by utrzymać konkurencyjność.
  • Wierzy on, że Microsoft ma rozwiązania na obawy regulatorów.
  • Nadal wierzy, że transakcja zostanie sfinalizowana w 2023 roku.

Takie ramy czasowe nie wiążą się z opóźnieniem. Już na początku powiedzieliśmy, kiedy ogłosiliśmy to [przejęcie] w styczniu tego roku, 2022, że spodziewamy się tego w 2023 r. i nadal tak to postrzegamy — skomentował Smith. Więcej o całej historii z Activision Blizzard dowiecie się z naszych artykułów: