Biometryczne logowanie z Windows Hello dzięki True Key w Microsoft Edge

Biometryczne logowanie z Windows Hello dzięki True Key w Microsoft Edge

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/7/2016, 8:40 PM

Liczba odsłon: 3659

Intel zapowiedział dziś integrację rozszerzenia True Key z Windows Hello, co pozwoli na wieloskładnikowe uwierzytelnianie w Microsoft Edge. Dzięki tej nowej integracji użytkownicy Windows 10 mogą pobrać rozszerzenie do przeglądarki, połączyć się z profilem True App i zyskać dostęp do biometrycznych metod logowania Windows Hello. True Key zapamięta istniejące hasła użytkownika i stworzy nowe, a także będzie w stanie automatycznie wypełniać formularze logowania na stronach i w aplikacjach.

"Aplikacja True Key by Intel Security eliminuje problemy z hasłami. Zapamiętuje je za Ciebie. Możesz błyskawicznie zalogować się do ulubionych witryn, używając swoich unikatowych cech, takich jak twarz lub odcisk palca. Aplikacja True Key zapewnia bezpieczeństwo haseł dzięki najsilniejszemu dostępnemu szyfrowaniu. Nie udostępniamy ani nie sprzedajemy Twoich danych. Zabezpieczamy je i tylko Ty masz do nich dostęp, kropka. Zawsze masz kontrolę nad swoimi danymi. To przecież zdrowy rozsądek, czyż nie?" - pisze McAfee Inc, wydawca rozszerzenia. Nowością w True Key jest integracja z funkcją Windows Hello i przeglądarką Microsoft Edge: "Aplikacja True Key wykorzystuje funkcję Windows Hello i dodaje kolejną warstwę ochrony do profilu True Key dzięki mechanizmom weryfikacji Windows Hello. Poza tym zapewnia bezpieczeństwo i swobodę korzystania z Internetu dzięki NOWEJ opcji obsługi przeglądarki Microsoft Edge".

Jak można dodać do przeglądarki kolejną warstwę bezpieczeństwa? Najpierw należy skonfigurować funkcję Windows Hello, oczywiście o ile nasz PC lub tablet posiada dla niej wsparcie. Jeśli nie mamy jeszcze aplikacji True Key, pobieramy ją i łączymy profil z Windows Hello - jest to czynnik (składnik) logowania, który weryfikuje użytkownika biometrycznie, a więc poprzez linie papilarne, twarz lub tęczówkę oka. Jeśli korzystamy z przeglądarki Microsoft Edge, należy pobrać jako rozszerzenie ze Sklepu Windows, co pozwoli logować się na stronach i w usługach bez wpisywania hasła tekstowego.

True Key jako rozszerzenie dla przeglądari Edge pobrać można bezpłatnie ze Sklepu Windows. Wymagany jest Windows 10 w wersji Anniversary Edition lub nowszej.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia