Bing ułatwi kodowanie w Visual Studio

Bing ułatwi kodowanie w Visual Studio

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/19/2014, 12:52 PM

Liczba odsłon: 2554

Microsoft po raz kolejny ułatwia życie deweloperom. Tym razem do Visual Studio trafił nowy dodatek, Bing Developer Assistant. Rozszerzenie pomoże w odnajdywaniu i ponownym wykorzystaniu fragmentów kodu. Asystent jest w zasadzie połączeniem wtyczek Sample Browser i Bing Code Search, tym samym dając dostęp do milionów wycinków kodu i przykładowych projektów z liczących się zbiorów - MSDN, StackOverflow, Dotnetperls czy CSharp411.

Kto nie lubi zaoszczędzić nieco czasu i nie pisać tego, co zostało już napisane? Po to właśnie powstał Asystent Dewelopera Bing. Wtyczka oferuje wiele możliwości. Oto niektóre z nich:

  • Integracja z Visual Studio IntelliSense: Podczas kodowania pasujący fragment kodu, powiązany z twoim aktualnym API, pojawi się automatycznie w oknie IntelliSense, za co odpowiada Bing Code Search. Możesz skopiować kod lub kliknąć źródłowy URL, by zobaczyć, skąd pochodzi kod. Możesz także "wyszukać więcej", by znaleźć więcej wycinków, powiązanych z API.
  • Przeglądarka przykładów: Dostęp do przykładowego fragmentu kodu za pomocą jednego kliknięcia.
  • Wyszukiwanie offline: Deweloper może wyszukiwać spośród lokalnych lub pobranych projektów, nawet gdy jest odłączony od Internetu. Użytkownicy mogą skonfigurować Visual Studio, by indeksowało lokalne foldery próbek poprzez menu Narzędzi / Opcji.

Visual Studio

Jakie plany na przyszłość Asystenta? "Mamy ambitny harmonogram rozwoju Bing Developer Assistant for Visual Studio. Jak wspomnieliśmy wcześniej, są plany wsparcia większej liczby języków programowania w oknie Visual Studio IntelliSense. Dodatkowo rozważamy ekspansję narzędzia na nowe doświadczenia deweloperskie wewnątrz firmy; firmową wyszukiwarkę kodu, asystenta kompilowania / debugowania i wsparcie forum MSDN" - wyjawia Microsoft.

Bing Developer Assistant Beta dla Visual Studio 2013 i dla Visual Studio 2012 pobierzemy bezpłatnie z serwerów MSDN.com.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia