Bing testuje nowy widżet pogody

Bing testuje nowy widżet pogody

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/23/2017, 3:18 PM

Liczba odsłon: 2565

Jaka jest prognoza pogody dla mojej lokalizacji? Bing nie tylko odpowie na to pytanie, ale też wyświetli całkiem ładny i pomocny widżet, który uwzględnia najważniejsze dane meteorologiczne, obrazując je sugestywnymi grafikami. Nowa funkcja na Bing.com znajduje się teraz w fazie testów. Czego możemy się spodziewać po wersji ogólnodostępnej?

Widżet pogody został praktycznie zaprojektowany na nowo. Według raportów użytkowników, którym nowa funkcja już się wyświetla, zintegrowany z wyszukiwarką widżet zawiera animacje wskazujące na stan pogody (np. zachmurzone lub czyste niebo, deszcz, burzę etc.) oraz wygodny suwak, za pomocą którego przejdziemy do konkretnej godziny w widoku dobowym. Nowy wygląd jest też dużo bardziej kolorowy od poprzedniego. By nie być gołosłownym, zamieszczamy dla Was garść zrzutów ekranu:

By sprawdzić działanie odświeżonego widżetu, należy w wyszukiwarce Bing.com wpisać "pogoda", "pogoda [moja lokalizacja]" lub "jaka jest pogoda w [lokalizacja]" itp. Niestety, na tem moment funkcja działa praktycznie tylko u użytkowników z USA, ale i to nie jest gwarantem, że zostanie ona wyświetlona w naszej przeglądarce. Kiedy nowy widżet wyjdzie z fazy testowej? Tego jeszcze nie wiemy. Mimo to liczymy, że tym razem twórcy Bing nie zapomną o Polsce i uraczą nas swoim nowym projektem.