Bing na Androida wspiera teraz synchronizację historii wyszukiwania

Bing na Androida wspiera teraz synchronizację historii wyszukiwania

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/22/2018, 3:01 AM

Liczba odsłon: 1765

Bing jako aplikacja na Androida otrzymał aktualizację, dzięki której doświadczenie wyszukiwania będzie nieco bardziej spójne, gdy korzystamy z Bing na wielu urządzeniach. Inna dobra wiadomość jest taka, że Microsoft nadal nagradza za korzystanie z Binga (niestety nie w Polsce) i łatwiej jest teraz zdobyć dodatkowe punkty. Inne nowości zorientowane są wokół historii pobierania i trybu offline.

Bing

Microsoft Rewards (dawniej jako Bing Rewards) to program pozwalający zbierać punkty za korzystanie z Bing, wykonywanie określonych akcji w Edge, wypełnianie quizów czy robienie zakupów w Microsoft Store. Punkty te można wymieniać na różne nagrody rzeczowe. Jak to działa? Dowiecie się z tego tekstu. Niestety, choć program funkcjonuje w ponad 20 regionach, Polska jest wciąż skrzętnie pomijana. Jeśli jednak rezydujemy w którymś z uczestniczących regionów, na pewno ucieszy nas fakt, że w aplikacji Bing na Androida łatwiej jest zdobyć dodatkowe punkty. To jednak tylko jedna z nowości w aktualizacji do wersji 8.2.26177804. Zobaczmy, jak prezentuje się cała lista zmian.

  • Zarządzanie historią pobierania;
  • Synchronizacja historii wyszukiwania z innymi urządzeniami;
  • Łatwiejszy dostęp do bonusowych punktów w Microsoft Rewards;
  • Poprawiony wskaźnik, gdy jesteśmy offline;
  • Poprawki błędów, poprawiona szybkość i pomniejsze szlify.

Jak działa synchronizacja historii wyszukiwania? Choćby tak, że kiedy szukamy dla siebie nowego modelu laptopa w Bing na telefonie, to po przesiadce na PC możemy przejść na stronę historii i kontynuować wyszukiwanie według wcześniej wprowadzonych fraz. Nie musimy więc zapisywać wyników gdzieś indziej czy też zapamiętywać, czego wcześniej szukaliśmy. Działa to oczywiście w obie strony i nie ogranicza się do dwóch urządzeń. Między innymi tym funkcja synchronizacji różni się od niedawno wprowadzonej funkcji Kontynuuj na komputerze, niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z nich obok siebie lub by wyłączyć zapamiętywanie historii.

Microsoft Bing Search na Androida (wersja 4.1 lub wyższa) pobierzemy bezpłatnie z Google Play.