Bing Chat Enterprise od września w Microsoft 365

Bing Chat Enterprise od września w Microsoft 365

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/9/2023, 8:37 PM

Liczba odsłon: 783

Zapowiedziany i uruchomiony w wersji zapoznawczej w lipcu Bing Chat Enterprise stanie się wkrótce ogólnodostępny. Microsoft nie podał wcześniej planowanej daty premiery, ale szczegóły pojawiły się w Microsoft 365 Admin Center. Wiadomo już, że usługa trafi do subskrybentów wybranych planów Microsoft 365 w przyszłym miesiącu.

Bing Chat Enterprise zapewni organizacjom czat oparty na AI z ochroną danych klasy komercyjnej. Przy korzystaniu z czatbota dane użytkownika i firmy są chronione i nie wyciekną poza organizację. Co do niego wchodzi i z niego wychodzi, pozostaje chronione. Dane czatu nie są zapisywane, a Microsoft nie ma do nich naocznego dostępu. Oznacza to, że nikt z Microsoftu ani z osób spoza firmy nie mogą przeglądać Twoich danych. Dane wejściowe/wyjściowe czatbota nie będą też służyły do trenowania modeli AI.

Jak podaje Petri.com, powołując się na komunikat w Microsoft 365 Admin Center, Bing Chat Enterprise zostanie oficjalnie wydany na początku września. Usługa będzie włączona domyślnie dla klientów komercyjnych. Pozwoli to użytkownikom na służbowych kontach uzyskiwać dostęp do chronionego czatbota na stronie Bing.com/chat, na pasku Bing w Edge oraz w Windows Copilot. Administratorzy będą mogli zrezygnować z tej wersji Bing Chat przed jego wdrożeniem, choć naszym zdaniem nie ma to żadnego sensu.

Przypomnijmy, że Bing Chat Enterprise będzie dostępny bez dodatkowych opłat dla użytkowników Microsoft 365 E3, E5, Business Standard i Business Premium. W przyszłości będzie też dostępny jako samodzielna oferta w cenie 5 dolarów na użytkownika miesięcznie.

Źródło: https://petri.com/bing-chat-enterprise-service-plan/