Bing Chat Enterprise dostępny dla klientów edukacyjnych Microsoft 365

Bing Chat Enterprise dostępny dla klientów edukacyjnych Microsoft 365

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/21/2023, 7:30 PM

Liczba odsłon: 484

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Bing Chat Enterprise zostanie oficjalnie wydany na początku września i będzie domyślnie włączony u klientów komercyjnych. Okazuje się, że prócz nich dostęp do nowej usługi zyskali klienci edukacyjni. Ta specjalna wersja czatbota staje się dostępna w wybranych planach Microsoft 365 for Faculty. Więcej szczegółów poniżej.

Tuż przed zbliżającym się rokiem szkolnym i akademickim 2023/2024 Microsoft ogłosił, że Czat Bing Enterprise staje się dostępna także w edukacyjnych planach M365:

Czat Bing Enterprise jest teraz dostępny w wersji zapoznawczej dla użytkowników Microsoft 365 A3 i A5 for faculty bez dodatkowych kosztów.

Od czasy, gdy uruchomiliśmy Bing Chat Enterprise w wersji Preview na Microsoft Inspire w zeszłym miesiącu, słyszeliśmy od wielu z Was, że chcielibyście używać go w swojej pracy jako specjaliści w edukacji. Wiemy, że generatywna sztuczna inteligencja może pomóc nauczycielom, personelowi i badaczom w ponownym odkryciu radości z pracy poprzez zmniejszenie obciążeń administracyjnych oraz odzyskanie czasu i energii, aby skupić się na tym, co najważniejsze w klasie i poza nią. Ale wiemy też, że aby to zrobić, musisz mieć pewność, że Twoje dane pozostaną chronione.

Bing Chat Enterprise daje Twojej organizacji czat napędzany przez AI z komercyjną ochroną danych. Co do niego trafia — i co z niego wychodzi — pozostaje chronione. Oznacza to, że dane użytkownika i czatu nie wyciekną poza organizację, dane czatu nie są zapisywane, Microsoft nie ma do nich naocznego dostępu i dane czatu nie są wykorzystywane do trenowania naszych bazowych modeli.


— Microsoft Education Team

Przykładowe prompty, jakie można wprowadzić do Bing Chat Enterprise jako pracownik/nauczyciel/wykładowca, to np. utworzenie wersji roboczej planu zajęć z danego rozdziału podręcznika, zrobienie listy 20 unikalnych pomysłów na projekt o historii Europy dla drugiej klasy, podsumowanie PDF-a otwartego w Edge czy przejrzenie harmonogramu, aby zidentyfikować problemy i zasugerować zmiany.

Przypomnijmy, że oprócz klientów edukacyjnych Czat Bing Enterprise będzie również dostępny bez dodatkowych opłat dla użytkowników Microsoft 365 E3, E5, Business Standard i Business Premium. W przyszłości będzie też dostępny jako samodzielna oferta w cenie 5 dolarów na użytkownika miesięcznie.

Źródło: https://educationblog.microsoft.com/en-us/2023/08/announcing-bing-chat-enterprise-for-faculty-and-search-progress

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia