Bill Gates chce przekazać wszystkie swoje pieniądze Gates Foundation

Bill Gates chce przekazać wszystkie swoje pieniądze Gates Foundation

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/14/2022, 3:57 PM

Liczba odsłon: 1523

Wielu miliarderów to filantropi, ale nieczęsto zdarza się, że przekazują praktycznie całe swoje prywatne fortuny na cele dobroczynne. Na taki ruch zdecydował się tymczasem Bill Gates, który zamierza pozbyć się "praktycznie wszystkich" swoich środków, oddając je fundacji Gates Foundation.

Współzałożyciel Microsoft i jeden z najbogatszych ludzi świata nie planuje zatrzymać zgromadzonej fortuny dla siebie ani swoich dzieci. Już wcześniej mówił o tym, że w spadku zamierza zostawić jedynie "drobne" miliony, a resztę pieniędzy przekazać na cele charytatywne. W jednym z ostatnich tweetów Bill Gates napisał, że przekaże 20 miliardów dolarów Gates Foundation pod koniec miesiąca. Jego planem jest "przekazanie praktycznie całości [swojego] majątku fundacji" i opuszczenie listy najbogatszych ludzi świata w pewnym momencie w przyszłości.

Do 2026 roku fundacja Billa i Melindy Gates planuje zwiększyć wydatki do 9 miliardów dolarów rocznie (obecnie to 6 mld). Fundacja walczy z chorobami, ma na celu poprawę edukacji, warunków sanitarnych i nie tylko. Niektóre z tych działań mogliśmy zobaczyć w serialu dokumentalnym W głowie Billa Gatesa na Netfliksie. Fundacja jest dziełem życia byłego CEO Microsoft i obecnie większość czasu przeznacza właśnie na nią.

Od 1994 roku Bill i Melinda Gates przekazali łącznie 39 miliardów dolarów Gates Foundation. Oboje wspierają też inne instytucje charytatywne. Mimo tych ogromnych dotacji fortuna Billa uległa podwojeniu od 2010 roku. Jak szacuje Forbes, dziś Bill Gates posiada 122 miliardy dolarów.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia