Bill Gates chce pomóc w ulepszeniu pakietu Office

Bill Gates chce pomóc w ulepszeniu pakietu Office

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/3/2014, 7:16 PM

Liczba odsłon: 2110

Współzałożyciel i była głowa Microsoftu, Bill Gates, poświęca się dziś głównie pracy charytatywnej w Bill and Melinda Gates Foundation. W udzielonym niedawno wywiadzie Gates przyznał, że nie zapomina o Microsofcie i chciałby przyczynić się do rozwoju kluczowych produktów firmy, wliczając w to pakiet Microsoft Office.

"Za wszystkimi tymi rzeczami, które Microsoft musi zrobić, by zwiększyć ludzką produktywność w pracy i dostarczyć im nowe sposoby komunikacji, stoi długa lista perspektyw, do których Microsoft musi wprowadzić innowacje. Weźmy Office - uczynienie go dramatycznie lepszym byłoby jednym z priorytetów na tej liście. Jest to jedna z rzeczy, której staram się dopomóc, by mieć pewność, że idą one naprzód.", mówił Gates w wywiadzie dla Bloomberg Television.

Bill Gates

Gates skomentował także nadchodzący system płatności, Apple Pay. "Microsoft powinien zrobić to tak samo albo nawet lepiej". Następnie dodał: "Apple Pay to bardzo imponujący przykład na to, jak telefony komórkowe, które identyfikują swojego użytkownika na całkiem mocne sposoby i pozwalają dokonywać transakcji. Dlatego fakt, że mogę kupić coś w każdej aplikacji, jest fantastyczny. Fakt, że nie potrzebuję już fizycznej karty i jedynie wykonuję transakcję, mając pewność, kto stoi po drugiej stronie, to spory wkład [ze strony Apple]. Wszystkie platformy, niezależnie czy od Google'a, Apple'a, czy Microsoftu, będą posiadać taką wbudowaną możliwość. Jest to zbudowane na standardowych, przemysłowych protokołach, NFC.".

Pierwszy CEO Microsoftu jest zadowolony ze swojego drugiego już następcy, Satyi Nadelli, który objął to stanowisko w lutym tego roku: "Bardzo cieszy mnie to, co robi. Widzę tu nowy zmysł energii. Jest tu też sporo szans, parę rzeczy, w których firma nie jest liderem, a on to dostrzega i chce to zmienić". Na koniec zapytano Billa Gatesa o to, czy będzie chodzić na mecze z byłym CEO Microsoftu, Stevem Ballmerem, właścicielem LA Clippers. "Nie jestem gościem, który spędza zbyt wiele czasu na oglądaniu rozgrywek sportowych, jednak co do moich znajomych, właścicieli drużyn - lubię spędzać z nimi czas. Więc być może w pewnych okolicznościach.", dodaje Gates.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia