Bezpieczna jazda i alerty lokalizacyjne w Microsoft Family Safety na Androida

Bezpieczna jazda i alerty lokalizacyjne w Microsoft Family Safety na Androida

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/30/2020, 5:25 PM

Liczba odsłon: 2269

W tym roku wraz z rozszerzeniem Microsoft 365 na użytkowników domowych Microsoft wprowadził nową aplikację Family Safety, która dostępna jest bez dodatkowych opłat dla subskrybentów Microsoft 365 Personal i Family. Aplikacja mobilna ma za zadanie chronić bezpieczeństwo rodziny zarówno w realnym świecie, jak i w przestrzeni wirtualnej. Jej kluczowe możliwości to filtrowanie treści, wyznaczanie limitów czasu przy ekranie, raporty aktywności i wsparcie dla lokalizacji z możliwością udostępniania członkom rodziny swojego położenia.

Family Safety w dużym stopni opiera się na usługach lokalizacyjnych. Pozwala to odnajdywać najbliższych — sprawdzać, gdzie przebywają, dzięki funkcji udostępniania lokalizacji. Dodatkowo będziemy mogli zapisywać najczęściej odwiedzane miejsca, takie jak dom, praca lub szkoła. Ważną funkcją są również alerty dotyczące lokalizacji. Kolejne powiązane z tym funkcje Microsoft udostępnił subskrybentom Microsoft 365 Family. Owe nowości to:

  • Bezpieczna jazda — pomaga użytkownikom rozwinąć zdrowe praktyki za kółkiem i dostarcza im raporty o zachowaniu na drodze.
  • Alerty lokalizacyjne — funkcjonalność ta powiadamia użytkownika, gdy członek rodziny opuszcza lokalizację albo dociera do celu podróży.

Wymienione wyżej funkcje premium są na razie dostępne tylko na Androidzie. Użytkownicy iOS będą musieli poczekać na nie dłużej. Przy okazji warto wspomnieć, że Family Safety na urządzenia Apple'a otrzyma też dodatkowe funkcje, takie jak filtrowanie zawartości i kontrola czasu przed ekranem. Jeśli chodzi o alerty, ich dostępność powinna być nieograniczona. Bezpieczna jazda, niestety, będzie dostępna tylko w USA, UK, Kanadzie i Australii. Nie jest jasne, czy w przyszłości zostaną dodane kolejne regiony.

Microsoft Family Safety można pobrać bezpłatnie z Apple App Store i Google Play Store.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia