Będzie Office dla iOS i Androida, ale nie wiadomo kiedy

Będzie Office dla iOS i Androida, ale nie wiadomo kiedy

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 9/24/2013, 12:51 PM

Liczba odsłon: 2640

Mobilny pakiet Office dla subskrybentów Office 365 dla Androida jest już dostępny od jakiegoś czasu. Podobnie z aplikacją OneNote dla Apple iOS. Jednak Microsoft wciąż wstrzymuje się z wydaniem pełnoprawnego pakietu dla tych systemów. Firma zapewnia, że taki pakiet powstanie, ale nie może powiedzieć kiedy to nastąpi.

Takie informacje pojawiły się podczas konferencji Financial Analyst, na której Microsoft promował swoje produkty w wersjach przeznaczonych dla klientów biznesowych. Oczywiście pojawił się również problem pakietu Office, z którego na co dzień korzysta znaczna większość przedsiębiorstw, a w erze urządzeń mobilnych, taki zestaw byłby niezwykle przydatnym narzędziem.

Obecnie pracujemy nad usprawnieniem dotykowych wersji programów Outlook, Word, Excel i PowerPoint dla urządzeń z systemami Windows. Jeżeli chodzi o pozostałe urządzenia pracujące z Androidem czy iOS to przede wszystkim musimy ocenić czy taka inwestycja jest opłacalna. Jeżeli tak, to w swoim czasie mobilny pakiet Office będzie dostępny dla użytkowników tych urządzeń - powiedział Qi Lu, jeden z dyrektorów działu Applications and Services, pod który podlega pakiet Office.

Jeden z analityków obecnych na konferencji powiedział, że aplikacje Office powinny być ogólnodostępne i synchronizować się między systemami. Na tę sugestię CEO Microsoftu Steve Ballmer odpowiedział, że firma na razie skupia się na jak najlepszej jakości usług w systemach Windows, ale nie oznacza to, że zapomniano o innych systemach. Chcemy, aby nasze usługi były dostępne w innych środowiskach, zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych. Oznacza to, że prędzej czy później kolejne edycje pakietu Office zostaną wydane. Ballmer ma również prosty plan na przekonanie biznesu pracującego z systemami Apple i Android do do korzystania z pakietu Office. Jak można to zrobić? Po prostu przychodzimy do firmy, przekonujemy do subskrypcji Office 365 i argumentujemy, że dzięki temu praca będzie wydajniejsza. Mamy już doświadczenie w tych sprawach, więc przekonanie użytkowników iOS i Androida nie będzie dużym wyzwaniem.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia