Automatyczne zawiasy w Surface Phone

Automatyczne zawiasy w Surface Phone

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 12/14/2018, 11:07 AM

Liczba odsłon: 1260

O Surface Phone jest teraz nieco ciszej, lecz to nie oznacza, że projekt całkowicie upadł. Brad Sams, były redaktor portalu Neowin, w swojej najnowszej książce przewiduje, że Projekt Andromeda ujrzy światło dzienne już w przyszłym roku. Nowy patent, dotyczący składanego urządzenia Surface, pokazuje bardzo ciekawą funkcję, w którą może być wyposażone nowe składane urządzenie Microsoftu.

Patent opisuje funkcję pop-up. Czym ona dokładnie jest? Jest to mechanizm zawiasów, który ułatwia otwieranie urządzenia. Sprowadza się do wciśnięcia lub puknięcia specjalnego przycisku na obudowie urządzenia. Wtedy górna część automatycznie odskoczy na określoną wysokość, odsłaniając fragment dolnego ekranu. Ułatwi to otwieranie urządzenia jedną ręką i da możliwość podglądu powiadomień.

Będzie to element nie tylko Andromedy, ale również jej większego brata, który ukrywa się pod kryptonimem Centaurus. Trzeba też zauważyć, że taki mechanizm to nie jest coś bardzo innowacyjnego, bo coś podobnego wprowadziło Lenovo do najnowszej wersji swojego Yoga Book 2. Jest to wyjątkowo cienkie i lekkie urządzenie z dwoma ekranami dotykowymi, z czego jeden to ekran e-ink. Aby ułatwić jego otwieranie, wprowadzono tam ten właśnie mechanizm. Pukając dwa razy w obudowę, uruchomimy mechanizm zawiasów, który sprawi, że górna klapa odskoczy. Bardzo prawdopodobne, że właśnie tak to będzie wyglądać.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia