Automatyczna zmiana motywu na Xbox One

Automatyczna zmiana motywu na Xbox One

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 1/15/2018, 1:10 PM

Liczba odsłon: 2586

Wprowadzanie możliwość wyboru trybu ciemnego i jasnego jest już powszechna wśród producentów oprogramowania. Tryb ciemny wyjściowo miał służyć do wygodniejszej i przyjemniejszej pracy w nocy, przy słabym oświetleniu, gdy jasny interfejs działa jak lampa i bardzo męczy wzrok. Jednak czas pokazał, że część użytkowników korzysta z ciemnego motywu cały czas, jako że w ich opinii jest ładniejszy.

Xbox One

Możliwość wyboru znajdziemy teraz w Windows 10 i w aplikacjach takich na przykład jak przeglądarka Edge. Czarno-białe szaleństwo nie ominęło konsoli Xbox, tam też możemy wybrać motyw interfejsu. W najnowszej wersji testowej systemu na Xbox One oznaczonej numerem 1802.180109-1916 opcja ta jest jeszcze bardziej przydatna. Wprowadzono bowiem zapowiedzianą już wcześniej możliwość zmiany motywu wedle ustalonego harmonogramu. Jeśli w dzień chcemy korzystać z motywu jasnego a wieczorem pracować na motywie ciemnym - już nie musimy tego zmieniać ręcznie. System zrobi to za nas - wystarczy, że ustalimy godziny w których ma następować zmiana motywu.

Xbox One Motywy

Poza tym w najnowszej aktualizacji wprowadzono nową ikonę w przewodniku, która wyświetlać będzie losową grę z biblioteki Xbox Game Pass (jeśli mamy aktywną subskrypcję). Poprawiono również wyświetlanie Czatu grupowego na ekranie przewodnika oraz Zrzutów ekranu przy Raportowaniu błędów. Testowa wersja zawiera też nieliczne, znane już błędy:

  • Pasek postępu instalacji nie pokrywa się z procentami. Instalacja przebiega poprawnie mimo tego.
  • Zrzuty ekranu tła wyświetlane w proporcjach 4:3 zamiast 16:9.
  • Okazjonalne wysypywanie się menu Przewodnika. Pomaga twardy reset konsoli.
  • Problem z uruchomieniem gier po instalacji. Wymagane jest wtedy usunięcie i ponowne pobranie gry. Gdy instalowane są na zewnętrznym dysku, pomaga również przekopiowanie instalacji na dysk wewnętrzny.

Jak widać, Microsoft stale rozszerza opcje swojej konsoli o bardzo przydatne i oczekiwane funkcje. Jeśli ktoś spędza przy przy konsoli wiele godzin, taka samoczynna zmiana motywu może być w takim przypadku bardzo pożądanym dodatkiem. Listę pełnych zmian znaleźć można na oficjalnym forum xbox.com. Funkcje znajdujące się w tej testowej wersji powinny się znaleźć już wkrótce w stabilnej wersji.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia