Aplikacja xCloud pojawiła się w Microsoft Store

Aplikacja xCloud pojawiła się w Microsoft Store

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 7/31/2019, 12:17 PM

Liczba odsłon: 1175

Project xCloud wraz z Google Stadia mają szanse zrewolucjonizować rynek gier, wprowadzając go w erę, w której muzyka i filmy są już od kilku lat - czyli w erę streamingu. W każdą grę będziemy mogli grać zawsze, wszędzie i na prawie wszystkim.

Tak właśnie wyglądają założenia tych pomysłów w dużym uproszczeniu. Microsoft i Google mają nieco odmienne podejście do tej kwestii i obie te usługi można było już sprawdzić w akcji na konferencjach E3 oraz Gamescom. Szerokie publiczne testy Xbox xCloud mają ruszyć w październiku.

Xbox xCloud Aplikacja

Gigant z Redmond najwidoczniej już przygotowuje się do tych testów, bo w sklepie Microsoft pojawiła się właśnie tajemnicza aplikacja o nazwie xCloud Test Game. Dostęp do niej nie jest jeszcze możliwy, a będzie można go uzyskać, podając specjalny kod. Aplikacja zajmuje 200 MB i w sumie poza tym nic o niej nie wiadomo.

W miejscu zdjęć są klasyczne placeholdery, brak też opisu aplikacji. Co ciekawe, aplikacja jest dostępna w dwóch wersjach - xCloud Test Game oraz xCloud Test Game PAID. Druga wersja sugeruje płatną opcję premium. Przed październikiem powinno pojawić się tutaj więcej szczegółów.

Google Stadia będzie bazować na przeglądarce Google Chrome, aplikacji oraz specjalnym chmurowym kontrolerze. xCloud natomiast będzie działać na dwa sposoby. Pierwszy to korzystanie z mocy obliczeniowej usługi, która bazuje na konsolach Xbox One S skupionych w wielkich centrach.

Drugi sposób to wykorzystanie do streamingu naszej własnej konsoli. Do tej pory jest to możliwe tylko w Windows 10 i tylko w ramach lokalnej sieci. Dzięki xCloud będziemy mogli zagrać w dowolną grę z Xbox One na naszym telefonie i tablecie, gdziekolwiek tylko zechcemy.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia