Aplikacja Xbox UWP zastąpiona przez React Native

Aplikacja Xbox UWP zastąpiona przez React Native

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/3/2020, 5:15 PM

Liczba odsłon: 1843

Dwa miesiące temu raportowaliśmy o zmianie, jaką zaliczyła aplikacja Xbox na PC. Jej wersja UWP przeszła z technologii Electron na React Native. Korzyści z tego są wyraźne — to między innymi spadek zużycia pamięci o ponad 50% i zmniejszenie rozmiaru instalacji z 300 MB do 60 MB. Aplikację czeka kolejna zmiana, jaką jest pożegnanie się z platformą UWP.

Nowość została wypatrzona dzięki linkowi do nowej aplikacji Xbox, której pobranie proponuje aplikacja Pomocnik konsoli Xbox. Dowiadujemy się też, że stara aplikacja UWP zostanie w pełni zastąpiona przez nową, opartą na React Native. Komunikat ma wyświetlać się użytkownikom najnowszego wydania Windows 10 w kręgu Release Preview.

Aplikacja Xbox nie jest pierwszą, w której Microsoft zrezygnował z modelu UWP. Niedawno stało się tak z aplikacją Skype UWP, którą zastąpiono wersję Electron Native. Gigant odchodzi też od oferowania korzyści deweloperom tej platformy. Na początku tego roku zamknął platformę Ad Monetization dla aplikacji UWP. W rezultacie deweloperzy nie będą już mogli zarabiać na reklamach.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia