Ankieta: Użytkownicy wolą Apple od Windows 8

Ankieta: Użytkownicy wolą Apple od Windows 8

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 11/21/2012, 4:00 PM

Liczba odsłon: 3438

Według wyników ostatniej ankiety przeprowadzonej przez firmę Avast, duża część użytkowników systemów Microsoftu ma zamiar zwrócić się w stronę Apple i nie chce kupować sprzętu z Windows 8.

Badania zostały przeprowadzone kilka dni przed oficjalną premierą Windows 8, na próbie 135 tys. użytkowników systemu Windows. Ankietowani korzystali z systemów operacyjnych Windows XP, Windows Vista i Windows 7.

Wyniki pokazują, ze znaczna część badanych, bo aż 42%, planuje dokonać zakupu produktu firmy Apple - komputer Mac lub iPada. 30% ankietowanych oświadczyło, że już są posiadaczami urządzenia Apple, ponieważ chcieli korzystać z tabletów. Specjalistów od marketingu w Microsofcie najbardziej powinien martwić fakt, że zaledwie 9% badanych jest zdecydowanych na zakup nowego sprzętu z Windows 8 oraz 16% respondentów, który chcą kupić nowy komputer, ale nie widzą jeszcze czy będzie on obsługiwany przez najnowszy system Microsoftu czy Apple.

Badanie ukazało jeszcze jedną ciekawą rzecz. Najwięcej badanych korzystało z systemu Windows 7 i wynik ten nie powinien nikogo zaskakiwać. Jednak co ciekawe, 22% ankietowanych nadal korzysta z Windows XP, a z systemu Windows Vista korzysta zaledwie 8%.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia