Android 10 z premierą w najbliższy wtorek, ale większość i tak poczeka dłużej

Android 10 z premierą w najbliższy wtorek, ale większość i tak poczeka dłużej

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/30/2019, 10:53 PM

Liczba odsłon: 1843

W zeszłym tygodniu padła oficjalna zapowiedź Androida 10, a przy tej okazji Google zmienił nazewnictwo wersji systemu i jego logo. Wszystko ładnie, pięknie, ale firma z Mountain View właściwie nie podała najważniejszej informacji, czyli daty premiery. Wiadomo tylko, że ma to nastąpić "niebawem". Jak bardzo niebawem, ujawnia kanadyjski operator komórkowy Rogers.

Jak wynika z harmonogramu aktualizacji systemu udostępnionego na jego stronie, wszystkie urządzenia Pixel otrzymają wyczekiwany update 3 września, czyli w najbliższy wtorek. Informacje te wypatrzyła redakcja 9to5Google, która potwierdza ich autentyczność, ale krótko po tym zostały zdjęte ze strony. Obecnie pokazuje ona tylko aktualizacje bezpieczeństwa i aktualizacje Android Pie dla różnych telefonów. Na szczęście udało się uchwycić przeciek na zrzucie ekranu:

Android 10 - premiera

Z drugiej strony ramy czasowe wydają się takie, jakie powinny być. W zeszłym roku Android Pie ukazał się pod koniec sierpnia, a Google zwykle nie ujawnia daty premiery kolejnych wersji aż do momentu ich nadejścia. Jest zatem prawdopodobne, że oficjalne potwierdzenie nadejdzie dopiero we wtorek, kiedy aktualizacja będzie już gotowa dla pierwszych urządzeń.

Wiemy już, że urządzeniami tymi będą smartfony Google Pixel. Następne w kolejce powinny być telefony w Android Beta Program, a dopiero później reszta urządzeń od producentów zewnętrznych.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia