Amazon z nową usługą streamingu muzyki w jakości bezstratnej

Amazon z nową usługą streamingu muzyki w jakości bezstratnej

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/17/2019, 6:32 PM

Liczba odsłon: 939

Usługa streamingu muzyki Amazona wchodzi na wyższy poziom. Amazon Music HD oferuje klientom dostęp do ponad 50 milionów utworów w jakości High Definition (HD) oraz milionów w Ultra HD, określanej przez Amazon mianem najwyższej jakości, w jakiej dostępny jest streaming audio. Cóż to za jakość i ile ta zabawa kosztuje?

Czasy się zmieniają i wraz z dostępnością szybkiego Internetu rosną potrzeby użytkowników. Dawniej królujące na dyskach komputerów empetrójki w zawrotnej jakości 128 kbps odchodzą w zapomnienie, a w tak marnej jakości nie chcemy też słuchać muzyki online. Spora część z nas nie ma już także odtwarzacza CD. Wiele platform oferuje już dźwięk w bardziej przyzwoitych jakościach, np. 320 kbps, ale tu kończą się możliwości kodeka mp3. Dysponując szybkim łączem, możemy już spokojnie strumieniować utwory w jakości dużo wyższej. A jak to postrzega Amazon? Utwory oznaczone jako HD cechują się u niego 16-bitową rozdzielczością dźwięku i częstotliwością próbkowania 44,1 kHz, co jest równoznaczne jakości CD. Ultra HD to jeszcze wyższy poziom, na którym wartości te wzrastają do 24 bitów i 192 kHz. Prawdziwa uczta dla audiofila.

Amazon Music HD będzie odtwarzał najwyższej jakości dźwięk, na jaki pozwolą warunki urządzenia i sieci klienta. Jest on kompatybilny z szerokim wachlarzem urządzeń, wliczając w to dekstopy, urządzenia mobilne (iOS i Android), wybrane urządzenia Echo, Fire TV i Fire Tablets. Amazon Music HD jest też zgodny z wieloma urządzeniami producentów zewnętrznych, wliczając w to produkty Denon i Marantz z wbudowanym HEOS, Polk Audio, Definitive Technology, Sonos, McIntosh, Sennheiser i wiele innych.

Subskrypcja usługi Amazon Music HD to koszt rzędu 12,99 USD/miesięcznie dla użytkowników Prime, 14,99 USD dla klientów Amazona lub dodatkowych 5 USD dla istniejących subskrybentów planu rodzinnego lub indywidualnego. Usługa jest już dostępna w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Japonii. Zarówno nowi, jak i istniejący subskrybenci Amazon Music mogą liczyć na 90-dniowy, darmowy okres próbny.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia