Alternatywa dla Endomondo? Microsoft Garage z nową aplikacją na Androida

Alternatywa dla Endomondo? Microsoft Garage z nową aplikacją na Androida

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/5/2016, 11:35 PM

Liczba odsłon: 2999

Microsoft Garage jest specyficznym działem firmy z Redmond, który zajmuje się eksperymentalnymi i nierzadko innowacyjnymi aplikacjami, niekoniecznie pretendującymi do głównego nurtu oprogramowania. Zespół deweloperów najwyraźniej nie wydaje się tym szczególnie przejmować i kontynuuje swoją misję. Dziś mamy tego kolejny przykład - aplikację TYLKO dla Androida, która rejestruje przebyte trasy z udziałem GPS. To również wizytówka SDK o nazwie LOOP, z którego mogą czerpać także zewnętrzni deweloperzy!

Jako że kroczący własnymi ścieżkami dział Microsoft nie ogranicza się do platformy Windows (a często ją nawet wyklucza), dzisiejsza propozycja jest zorientowana wyłącznie na Androida. Mowa o aplikacji Trip Tracker, która według nas może stanowić ciekawą alternatywę wobec Endomondo. Opis aplikacji prezentuje się następująco: "Trip Tracker, projekt Microsoft Garage, to darmowa aplikacja, która automatycznie rejestruje twoje przejazdy, spacery, biegi i trasy rowerowe. Aplikacja pracuje w tle i posiada automatyczne rozpoznawanie aktywności, gdy ta się rozpocznie. Pobierz Trip Tracker i ułatw sobie zapamiętywanie podróży, które odbywasz. Zawiera funkcje:
1. Automatyczne śledzenie trasy.
2. Czas rozpoczęcia i zakończenia, czas trwania i ścieżka każdej trasy.
3. Śledzenie lokalizacji przy zachowaniu wydajności baterii.
4. Wsparcie dla wielu aktywności, w tym przejazdów, spacerów, biegów i tras rowerowych
".

TripTrackerTripTrackerTripTracker

Trip Tracker został zbudowany w oparciu o technolgię Microsoft Location and Observation Platform (LOOP). Jest to SKD dla Androida i iOS, który dostarcza funkcji wglądu i analityki lokalizacyjnej dla aplikacji. LOOP uchodzi za przyjazny dla baterii system synchronizacji GPS, dostępny obecnie jako prywatna beta. Więcej informacji i możliwość skorzystania z zestawu narzędzi do budowy własnej aplikacji znajdziecie na stronie www.loop.ms.

Aplikację Trip Tracker pobierzemy bezpłatnie na urządzenia z Androidem w wersji 4.0.3 (lub wyższej) ze sklepu Google Play.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia