Alex Kipman ujawnia, co dalej z AltspaceVR

Alex Kipman ujawnia, co dalej z AltspaceVR

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/22/2018, 5:21 PM

Liczba odsłon: 2432

W październiku zeszłego roku Microsoft przejął AltspaceVR, platformę społecznościową, osadzoną w wirtualnej rzeczywistości. Od tego czasu prócz otwarcia AltspaceVR Developer Portal o specjalnych nowościach na platformie nie było raczej mowy. Ciszę przerywa Alex Kipman, dowodzący w Microsoft zespołem AI Perception & Mixed Reality (MR), który mówi o pierwszych nadchodzących aktualizacjach.

AltSpaceVR Microsoft

Jeszcze w lutym Alex przedstawił bardzo odważne zapowiedzi na płaszczyznach MR + AI, AR + VR i immersyjnej komunikacji. Wspomniany też został AltSpaceVR, o którym powiedział: "Zobaczycie, jak popychamy tę innowację do przodu na nowe sposoby". No cóż, chyba w końcu dane nam będzie ujrzeć rozwój tej platformy. Pierwszą z zapowiedzi jest nowa przestrzeń spotkań, czyli Hangout Space. Nosi ona nazwę Origin i jest dość enigmatycznym środowiskiem. Microsoft tworzy ponadto Community Leaders Program, który jest przedsięwzięciem typowo społecznościowym. Program ten został zaprojektowany, by ułatwić użytkownikom wyszukiwanie ciekawych ludzi, z którymi można pogadać, ale też zadawać im pytania, jako że skupiać on będzie "społecznościowych liderów". Microsoft będzie ich wyłaniał, oznaczając specjalną odznaką - będą to osoby gotowe, by służyć radą i nie tylko. Community Leaders Program ma stanowić pierwszy krok, by pomóc nowicjuszom odnaleźć się w świecie VR.

Jako że Altspace jest platformą na swój sposób eksperymentalną i wciąż otwartą na nowe modele interakcji (ale również na deweloperów), nie mogło zabraknąć zapowiedzi nowych doświadczeń. Są to aktywności, przybierające formę gier:

  • Tongue-tied: jest to gra w charakterze łamańców językowych. Gracze rywalizują w szybkim i najdokładniejszym nazewnictwie 6 przedmiotów z danej kategorii. Haczyk tkwi w tym, że na wypowiedzenie słowa gracze mają tylko 6 sekund.
  • Trivia: w tej aktywności mierzymy się z przyjaciółmi w szybkiej grze z pytaniami. Najlepsi dochodzą do finałów, w których mierzą się z innymi najlepszymi graczami.

AltspaceVR tak naprawdę dopiero raczkuje, choć koncepcja platformy wcale nie jest nowa. Wiele możliwości, scenariuszy czy działań użytkowników Microsoft prezentuje na YouTube.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia