Aktualizacje Edge wstrzymane na najbliższe tygodnie

Aktualizacje Edge wstrzymane na najbliższe tygodnie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/3/2020, 2:11 PM

Liczba odsłon: 2345

Już od wielu miesięcy użytkownicy nowego Edge otrzymują regularne aktualizacje w kanałach o różnej częstotliwości wydań i stabilności buildów. W najbliższym czasie wszystkie kanały z wyjątkiem Canary nie będą wypuszczać żadnych aktualizacji. Jest to związane z harmonogramem wydań Chromium Project, w którym również ustanowiono tymczasową pauzę. Szczegóły poniżej.

Aby zachować wyrównanie z harmonogramem wydań Chromium Project, nie mamy żadnych zaplanowanych wydań Dev, Beta ani Stable na następne dwa tygodnie. Canary będzie jednak nadal otrzymywać aktualizacje każdego dnia roboczego. Zaczynając od tygodnia rozpoczynającego się 13 lipca, wznowimy naszą typową kadencję wydań z cotygodniowymi aktualizacjami Dev i aktualizacjami Beta co 6 tygodni.
— Fawkes, Program Manager & Community Manager - Microsoft Edge

Chromium co pewien okres przechodzi przez fazę Feature Freeze. W inżynierii oprogramowania oznacza to etap, w którym prace nad nowymi funkcjami są zawieszane, a deweloperzy skupiają się na poprawkach błędów i poprawianiu doświadczenia użytkownika. Jako że Microsoft Edge w dużej mierze polega właśnie na Chromium, jego cykl rozwojowy jest ściśle związany z aktualnymi wydarzeniami w projekcie. Numeracja wersji Edge jest zgodna z wydaniami Chromium, a najnowsze funkcje trafiają do przeglądarki bardzo szybko, dlatego praktycznie nie ma tu opóźnień względem Chrome.

Microsoft także jest aktywnym kontrybutorem Chromium i wniósł już do projektu spory wkład. Jego rozwiązania zasilają także pozostałe oparte na nim przeglądarki. Z drugiej strony nie można powiedzieć, że Edge jest klonem Chrome'a, jako że nawet po zmianie silnika zachowuje odrębną specyfikę i posiada swoje unikalne funkcje.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia