Aktualizacja wizualna Office już dostępna dla wszystkich w Current Channel (Preview)

Aktualizacja wizualna Office już dostępna dla wszystkich w Current Channel (Preview)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/13/2021, 8:12 PM

Liczba odsłon: 3136

Na początku lipca Microsoft wypuścił dużą aktualizację wizualną aplikacji Office. Stylistycznie wtapia się ona w otoczenie, jakim jest Windows 11 (choć się do niego nie ogranicza). Początkowo dostępna dla wąskiego grona Office Insiderów w kanale Beta, teraz aktualizacja trafi do wszystkich chętnych w Windows Current Channel (Preview).

Microsoft ogłosił dostępność aktualizacji wizualnej Office dla 100% testerów w Current Channel. W oparciu o feedback zdobyty podczas testów z użytkownikami Beta Channel twórcy chcą podzielić się dodatkowymi informacjami o nawigacji. Dotyczy to możliwości wyświetlania/ukrywania wstążki oraz paska narzędzi szybkiego dostępu, pozycjonowania tego drugiego (domyślnie znajduje się poniżej wstążki), pokazywania/ukrywania etykiet paska narzędzi i domyślnych poleceń cofnij/powtórz znajdujących się na głównej karcie.

Word - ciemny motyw

Do wersji tej Microsoft planuje dodać aktualizacje kontrolek autozapisu/zapisu, wsparcie dla efektów Mica oraz inne składniki. Wydawca zwraca też uwagę, że nowym domyślnym motywem Office jest motyw systemowy, dlatego może się on zmienić po aktualizacji. Co się zaś tyczy dostępności, aktualizacja wizualna jest oferowana użytkownikom Current Channel (Preview) z wersją 2108 (Build 14326.20046) lub nowszą.

W przypadku Windows 10 potrzebne będzie kliknięcie ikony megafonu w prawym górnym rogu okna aplikacji. Z kolei na Windows 11 trzeba będzie zrestartować każdą aplikację Office, aby zobaczyć wizualne odświeżenie.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia