Aktualizacja widżetów zaczęła być udostępniana wszystkim na Windows 11

Aktualizacja widżetów zaczęła być udostępniana wszystkim na Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/13/2022, 3:00 PM

Liczba odsłon: 827

W kompilacji 25227 w Dev Channel z października Microsoft zaczął testy kilka nowych pozycji nagłówka z nowymi ikonami w tablicy widżetów, aby dowiedzieć się, jak najlepiej zoptymalizować jej układ. Celem Microsoftu jest zapewnienie spójnych, przejrzystych i dostępnych ikon, które komunikują działania i funkcje za pomocą prostych wizualizacji. Wygląda na to, że ta aktualizacja właśnie weszła w ogólną dostępność.

Zmianę w ogólnodostępnej wersji Jedenastki zauważył jako pierwszy użytkownik Twittera PhantomOcean3, który podaje, że trafiła ona do wersji 21H1, dlatego najpewniej nie jest związana z jakimś konkretnym buildem. Implementacja przypomina wariant, który 2 miesiące temu mogli testować niektórzy Insiderzy w Dev Channel.

Choć nie jest to dokładnie to samo, co w buildzie 25227, to zmiana jest widoczna gołym okiem. W nagłówku pojawił się nowy przycisk domowy i przycisk wideo, które zastępują sekcję wyświetlającą do tej pory godzinę i której kliknięcie otwierało prognozę pogody MSN. Grafika z nowym układem (po prawej stronie) pochodzi ze strony pomocy technicznej Microsoftu.

Widżety na Windows 11 Widżety na Windows 11

To nie jedyna zmiana w tym obszarze. W ostatnim buildzie 25262 w Dev Channel Microsoft usunął wymaganie logowania, by tablica widżetów była widoczna — dzięki temu staje się dostępna dla wszystkich użytkowników Windows 11. Pozwala to m.in. otrzymywać aktualizacje pogody na pasku zadań, przypinać widżety z ulubionych aplikacji czy uzyskiwać dostęp do spersonalizowanego, dynamicznego feedu bez potrzeby logowania.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia