Aktualizacja uniemożliwia pracę

Aktualizacja uniemożliwia pracę

Autor: Daniel Karcz

Opublikowano: 5/25/2007, 12:47 AM

Liczba odsłon: 5245

Udostępniona w tym miesiącu przez Microsoft poprawka dla Internet Explorera 7, może wywołać poważne utrudnienia w korzystaniu z tej przeglądarki. Przedstawiciele korporacji podali dwie metody przywrócenia jej do stanu używalności, lecz zdaniem użytkowników nie działają one efektywnie.

Jak twierdzi Christopher Budd – członek Microsoft Security Response Team – problem objawia się w tym, iż podczas pracy z przeglądarką wyświetlany jest komunikat o błędzie, po jego zamknięciu przeglądarka się wyłącza i nie jest możliwe jej ponowne uruchomienie. Problem dotyczy najnowszej wersji przeglądarki Internet Explorer w wersji 7, która zainstalowana jest na komputerach z środowiskiem operacyjnym Windows XP, bądź Windows Vista. Przedstawiciele korporacji z Redmond twierdzą, iż problem spowodowany jest zmianą domyślnej lokalizacji folderu Temporary Internet Files, dzięki czemu przeglądarka traci prawa dostępu do tegoż katalogu.

Microsoft radzi by w takich sytuacjach przywrócić domyślną lokalizację folderu Temporary Internet Files, albo nadać przeglądarce odpowiednie prawa dostępu do tegoż katalogu zlokalizowanego gdzie indziej. Zdaniem użytkowników powód występowania wspomnianego problemu jest inny, niż ten podany przez przedstawicieli Microsoftu.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia