Aktualizacja dla wersji testowej Windows Store

Aktualizacja dla wersji testowej Windows Store

Autor: Piotr Maciejko

Opublikowano: 5/10/2015, 11:15 AM

Liczba odsłon: 2171

Niedawno pojawiła się kolejna aktualizacja wersji testowej nowego Windows Store. Wprowadziła ona kilka nowości oraz poprawek, które usprawniły ogólną wydajność aplikacji. Aktualnie dostępna w Windows 10 wersja testowa sklepu, jest podstawą do zunifikowanej platformy dystrybucji zarówno płatnych, jak i darmowych produktów.

Za pomocą nowego Windows Store, Microsoft postanowił umożliwić zakup nie tylko oprogramowania, ale również muzyki i filmów. Posunięcie to było zapewne motywowane rozwiązaniami konkurencji. Windows 8 oferował trzy oddzielne sklepy, co mogło utrudniać odszukanie i zakup pożądanego produktu.

Windows Store Beta

W nowym Windows Store, oferta muzyczna oraz filmowa będzie dostępna za pomocą odnośników umieszczonych w menu kategorii. Uaktualnienie wprowadziło również kilka zmian w interfejsie aplikacji. Użytkownicy zyskali możliwość konfiguracji automatycznych aktualizacji. Microsoft postanowił także zamieścić skrót do historii pobrań na głównej stronie aplikacji.

Windows Store będzie stanowić podstawę dystrybucji nowości oraz poprawek dla wszystkich aplikacji, a nawet dla samego systemu. Nic więc dziwnego, że Microsoft przywiązuje dużą wagę do wyglądu i działania nowej wersji swojego sklepu. Aktualizacja jest dostępna dla wszystkich Insidersów, którzy posiadają kompilację 10074 systemu.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia