Aktualizacja Office 2010 powoduje awarię Outlooka

Aktualizacja Office 2010 powoduje awarię Outlooka

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 11/20/2018, 9:43 AM

Liczba odsłon: 3165

Listopadowa aktualizacja pakietu Microsoft Office powoduje poważne błędy w działaniu klienta pocztowego Outlook w wersji 2010. Użytkownicy skarżą się, że aplikacja samoistnie wyłącza się zaraz po uruchomieniu lub nie uruchamia się wcale. Microsoft wie o problemie i już pracuje nad kolejną łatką.

Chodzi o aktualizację KB4461529, która została wydana kilka dni temu w ramach aktualizacji zabezpieczeń pakietu Microsoft Office 2010. Aktualizacja eliminuje podatność pakietu na działania, które mogłyby doprowadzić do przejęcia pełnej kontroli nad systemem operacyjnym. Problem występuje w edycji 64-bitowej i dotyczy tylko klienta pocztowego Outlook. Pozostałe aplikacje pakietu działają poprawnie.

Microsoft już pracuje nad rozwiązaniem problemu, ale nie zapowiedział, kiedy użytkownicy powinni spodziewać się kolejnej aktualizacji. Na razie firma radzi, aby odinstalować aktualizację KB4461529, jeżeli komuś bardzo zależy na dostępie do klienta Outlook 2010. Należy jednak pamiętać, że wtedy pakiet będzie podatny na zagrożenia, więc zaleca się, aby nie otwierać plików Office z nieznanych źródeł.